Bardal vant og tok over ledelsen i verdenscupen
Anders Bardal forsvarte ledelsen etter første omgang og vant verdenscuprennet i hopp i Willingen søndag.
Nordtrønderen overtok også ledelsen i verdenscupen sammenlagt da Andreas Kofler, Østerrike ikke kvalifiserte seg for finaleomgangen. Landsmannen Gregor Schlierenzauer er nå på 2. plass i verdenscupen, med Kofler på tredje.
Bardal vant søndagens renn på poengsummen 277,0, foran overraskelsen Roman Koudelka, Tsjekkia 270,3 og japaneren Daiki Ito 264,4.
- Dette er helt vilt, men jeg synes den kler meg. Jeg forventet ikke dette før sesongen, men det har gått bra og jeg var klar over at det var mulig, sa han om å få den gule ledertøyen.
Se Bardals vinnerhopp øverst i artikkelen
For Norge ble det en stor helg i Willingen. Lørdag ble det norsk seier i lagkonkurransen, mens det var god laginnsats bak Bardal søndag.
Rune Velta ble nummer 10, Anders Fannemel 14, Bjørn Einar Romøren 16 og Andreas Stjernen 25. Atle Pedersen Rønsen og Vegard Sklett kvalifiserte seg ikke til finaleomgangen. (©NTB)
| Publisert | 12.02.2012 17.01 |
| Oppdatert | 12.02.2012 17.32 |


