Tusenvis følger TV 2 på Twitter under Tour de France
- Hva? Er det så mange?
Hele TV 2s team som følger Tour de France er i år på Twitter. Det kommer jevne drypp fra kommentator Christian Paasche til reportere og teknikere - som oftest med bilde.
Uken før Touren startet hadde Christian Paasche 22 stykker som fulgte ham på Twitter. Nå er det nesten 1700.
- Hva? Er det så mange? Det er jo kjempegøy, sier Paasche fra bilen på en fransk motorvei.
Endringer på managerlagene. #2tdf Kaggestad trenger bytter. O2 leder tungt. Foto: EIVIND HALLE/
Han og ekspertkommentator Johan Kaggestad har hviledag, men må likevel kjøre 350 kilometer til Issodoun, som er neste målby.
- Jeg får mye respons på twitringen. Jeg er ikke så avansert at jeg svarer på sånne direktemeldinger, men det tikker inn SMS-er og e-poster. Er vi sent på hotellet en kveld, får jeg bemerkninger som «jasså, dere er oppe sent, ser jeg».
Twitter-feber
Sykkelstjernene har fått Twitter-feber. En god del av deltagerne i Touren
sender meldinger fra morgen til kveld. Kun med pause når de sykler.
- Det er jo morsomt og interessant, men jeg lurer på hvordan de har tid til det. Lance Armstrong er jo ekstrem. Han kan sende ut meldinger rundt midnatt. Da lurer jeg på om han ikke burde vært i seng. Han skal jo sykle noen kilometer, sier kommentatoren, som nå håper å få over 2000 følgesvenner.
- Jeg håper ikke Twitter blir eneste måten å få informasjon fra rytterne på, men de sender ut mye morsomt også. I dag har jo Kurt Asle laget en quiz for de som følger ham.
Kurt Asle Arvesen blogger daglig for tv2sporten.no under Touren
Alt om Touren: Nyheter | Resultater | Lag/Ryttere | Sendeskjema | Etappene
Full Twitter-feed
Alle Twitter-meldingene fra TV 2 blir feedet inn i den gule boksen ytterst
til høyre på tv2sporten.no sine sykkelsider. Her kommer også meldinger fra
syklistene selv, fra de som følger Touren og bruker hashtag 2tdf, samt
SMS-meldinger og utdrag fra sykkelchatten i livesenteret.
Dag Otto Lauritzen og hans trofaste fotograf Torbjørn Pedersen har over tusen som følger deres bevegelser. Produsent Eivind Halle har 500.
Disse TV 2-erne er på Twitter under Tour de France:
Christian Paasche, http://twitter.com/TV2Paasche
Dag Otto Lauritzen og fotograf Torbjørn Pedersen http://twitter.com/TV2dagO2
Produsent Eivind Halle, http://twitter.com/TV2Halle
Reporter Carl Andreas Wold, http://twitter.com/TV2Carlan:
Reporter Jan Ove Kjøndal, http://twitter.com/TV2Jan
Jan Solvang, http://twitter.com/TV2Solvang
Arild Kai Erland, http://twitter.com/ArildKaiErland
TV 2 Sporten følger sykkel
| Publisert | 13.07.2009 12.58 |
| Oppdatert | 17.07.2009 10.49 |

