Kurt Asle Arvesen er ute av Tour de France
Kurt Asle Arvesen veltet og brakk kragebeinet.
Issoudun/Bergen (TV 2 Sporten): Med rundt 105 km igjen på etappen fra Limoges til Issoudun var Kurt Asle Arvesen involvert i en velt.
Flere ryttere gikk i bakken. Arvesen slo seg kraftig i venstre skulder og kragebein. Han ble sjekket av lege i veikanten, før han gikk på sykkelen igjen og sakte, men sikkert kom seg opp til hovedfeltet igjen.
Se intervju øverst i saken.
Les Kurt Asle Arvesens siste blogg og send din hilsen
Les også: Kaggestad:
- Mister motoren i laget
Les også: Lagkameratene
vil savne Kurt Asle
Der fikk han en smertestillende pille av legen, og kom seg til mål uten å bryte. Underveis i rittet kom meldingen om at nordmannen ikke regnet med brudd - han var bare veldig forslått. 60 km før mål måtte Arvesen til ny sjekk hos legen, men forsvant opp i feltet igjen.
På vei til lege tirsdag kveld sier Arvesen til TV 2 Sporten at han er ute av årets Tour de France.
- Det må et mirakel til om jeg skal stille til start i morgen, sa eresfjordingen før han fikk den endelige beskjeden
Han har armen i fatle og er ikke optimistisk med tanke på kragebeinet sitt.
- Jeg håpet det bare var et leddbånd eller noe annet, men det er nok verre enn jeg fryktet. Det stikker ut her. Det bruker ikke gjøre det. Nå er det røntgen, så får vi se om det må opereres eller bøyes på plass, sier Arvesen.
Siste melding fra sykehuset tirsdag kveld er at kragebeinet er brukket tvers av og nordmannen er definitivt ute av Touren.
- Hvor stor nedtur er dette for deg?
- Det er en av de største nedturene, det er det. Jeg hadde gledet meg til å bidra for laget de neste to ukene. Jeg ville og fått sjansen til å kjøre for egen sjanse, sier Arvesen.
- Det er bittert å måtte reise hjem nå. Jeg var i god form.
Se hva som gikk galt her:
Alt om Touren: Nyheter | Resultater | Lag/Ryttere | Sendeskjema | Etappene
Kurt Asle Arvesen blogger daglig for tv2sporten.no under Touren
Før etappen var 34-åringen i storslag. Han spøkte på mållinjen og hadde grønt lys til å gå i brudd om anledningen bød seg.
LA SEG LANGFLAT: Kurt Asle Arvesen skøyet før start i Limoges. Foto: IAN LANGSDON/EPA
TV 2 Sporten følger sykkel
| Publisert | 14.07.2009 19.09 |
| Oppdatert | 15.07.2009 11.11 |

