Boasson Hagen: - Det er fortsatt etapper igjen jeg kan vinne
Edvald Boasson Hagen har troen på mer jubel i årets Tour de France.
Orange (TV 2 Sporten): Edvald Boasson Hagen kan allerede slå seg til ro med at årets Tour de France er en suksess, etter seieren på den 6. etappen.
Men opplendingen er sulten på mer suksess og ser flere muligheter til seier på de seks siste etappene.
- Jeg hadde som mål om å ta en etappeseier i år, og det har jeg gjort. Det har gått veldig bra, men jeg skal gi alt for å få en seier til. Det er absolutt etapper igjen som passer meg, sier Boasson Hagen til TV 2 Sporten.
Og fortsetter:
- Det er to muligheter for å gå i brudd, og det er i morgen (tirsdag) og i overmorgen (onsdag). Jeg skal gjøre det jeg kan for å komme med, og håper selvsagt det bruddet går inn. Hvis ikke, så håper jeg feltet kjører det inn for spurt.
Se hva Edvald tenker om et norsk profflag i videovinduet øverst i artikkelen
Slik så det ut da Boasson Hagen vant i Lisieux. Foto: DENIS BALIBOUSE/Reuters
Tror på god tempoplassering
Sky-rytteren ser også på muligheter på lørdagens tempoetappe i Grenoble.
- På tempoen kan jeg absolutt få en god plassering, hvis jeg ikke bruker altfor mye krefter opp Alpe d'Huez dagen før. Den etappen er ganske kort og hardt, så tidsgrensen blir nok ganske tøff, sier Boasson Hagen med et smil.
24-åringen imponerte stort med 3. plass på tempoetappen i Critérium du Dauphiné i juni, i nøyaktig samme løype som skal kjøres i årets Tour. Den gang ble han kun slått av tempospesialistene Tony Martin og lagkompis Bradley Wiggins.
Klar for sykkeldiskusjon? Delta
i vårt debattforum for Tour de France
Tour de France: Nyheter
| Etappene | Lag/ryttere
| Resultater
| Historikk
- Skal gi alt for ny seier
Det bør gi grobunn for optimisme. Men denne gangen har Boasson Hagen nesten
tre uker med sykkelritt i beina, i motsetning til bare noen dager i
Dauphiné.
- Jeg vil nok merke det. Men alle andre som kjører den tempoen har akkurat de samme kilometerne i beina som meg. Det blir tøft, men jeg har en mulighet til et godt resultat, sier han.
Se video: Reportasjer, klipp,
musikkvideoer i TV 2 Play
Kan du skape et vinnerlag? Spill
Tour de France-manager!
Spill vårt
sykkelspill Velocipede her!
TV 2 Sporten følger sykkel
| Publisert | 18.07.2011 17.36 |
| Oppdatert | 18.07.2011 19.04 |

