Arvesen trodde han hadde drømt
Men smertene var ikke til å ta feil av for Kurt Asle Arvesen, som nå reiser hjem til Norge.
Issoudun/Bergen (TV 2 Sporten): 34-åringen forsvant ut av Tour de France med et kragebeinsbrudd på etappen tirsdag. Tidlig onsdag morgen satte han kursen mot Norge igjen. Før avreise tok han seg en prat med TV 2 Sporten.
- I går kveld sa jeg ha det til guttene og pakket. Det var Jens Voigt som måtte pakke for meg, forteller Arvesen.
På sykehuset ble det konstatert et rent brudd og en bit av beinet som var løs.
- Det ene beinet sto ganske mye ut mot huden, slik at de måtte bøye det tilbake på plass. Det var tøffe tak. Da begynte svetten å renne.
- Kom det et hyl?
- Nei, men jeg ble ganske kvalm og blek.
Arvesen blogger på tv2sporten.no: Da
var det plutselig virkelighet
Les også: Saxo
Bank-sjefene skryter Arvesen opp i skyene
Alt om Touren: Nyheter | Resultater | Lag/Ryttere | Sendeskjema | Etappene
- Trodde det var en drøm
Arvesen reiser nå hjem til familien i Eresfjord. Han lander i Molde onsdag
ettermiddag.
- Hva skjer videre nå?
- Jeg skal operere i Molde torsdag. Så får det ta den tiden det tar. Jeg er vel ute i tre-fire uker.
- Hvordan var det å si farvel til lagkameratene?
- Det var ikke akkurat det jeg hadde sett frem til. Jeg følte meg utrolig bra og hadde sett frem til de kommende to ukene.
Den dagen Arvesen opplevde tirsdag kan fortone seg som et mareritt for de fleste. For Saxo Bank-rytteren også.
- Da jeg våknet i dag tidlig var det et sekund der jeg trodde jeg hadde drømt. Men da jeg reiste meg opp kjente jeg på smertene at det var virkelighet. Det er litt mer virkelig nå når jeg står her med flybilletten i hånden, forteller han.
STYGT BRUDD: Slik ser Kurt Asle Arvesens kragebein ut etter bruddet. Foto: TV 2/
Satser videre
Nå ser Kurt Asle Arvesen frem til å få operasjonen overstått og slappet av.
- Så satser jeg på Spania rundt og VM. De blir ikke noe problem å motivere seg til det, slår han fast.
På flyplassen i Molde venter konen Nina.
- Jeg håper hun ikke henter meg i Vespaen, spøker Arvesen.
Se Arvesens opp- og nedturer i Touren:
TV 2 Sporten følger sykkel
| Publisert | 15.07.2009 10.35 |
| Oppdatert | 15.07.2009 14.58 |

