Armstrong antyder Astana-splittelse
Lance Armstrong innrømmer at det ble noen «såre følelser» under fredagens etappe.
Lagmoralen i Astana har vært et yndet samtaleemne blant sykkeleksperter både før og under årets Tour de France.
Mange har satt spørsmålstegn ved hvordan Johan Bruyneel stjernegalleri vil fungere med sammenlagtfavorittene Lance Armstrong og Alberto Contador på samme lag.
- Alberto er sterk
Mot slutten av gårsdagens etappe prøvde Contador å støte fra front for å
sikre nok sekunder til å overta den gule ledertrøyen. Det klarte han ikke,
men passerte lagkamerat Armstrong i sammendraget.
I et intervju lørdag klarte ikke Lance Armstrong å legge skjul på at han mislikte Contadors opptreden.
- Jeg mener at det vi må fokusere på er at vi er i en god posisjon som lag. Vi har mange kort vi kan spille. det er en Lang Tour. Alberto (Contador) er definitivt sterk, det er det ingen tvil om. Han ville hevde seg i går og det gjorde han. Vi vil bare fokusere på den siste uken, sier Armstrong.
- Såre følelser
På spørsmål om hvorvidt Astana-laget er mer splittet etter Contadors stunt på
gårsdagens syvende etappe, svarte 37-åringen meget unnvikende.
- Vel... Jeg vil avstå fra å kommentere det spørsmålet. Når det kommer til stykket er vi alle profesjonelle og selv om det var noen såre følelser skal vi fortsette å gjøre jobben vår, sier Armstrong.
Etter gårsdagens etappe uttalte Astanas sportsdirektør Johan Bruyneel at Contadors rykk ikke ble beordret fra hans side.
- Overhodet ikke. Ingen hadde fått beskjed om at de skulle angripe, sa Bruyneel til TV 2 Sporten etter gårsdagens etappe.
Se reportasje med intervju av Contador, Bruyneel og Armstrong i videovinduet under.
TV 2 Sporten følger sykkel
| Publisert | 11.07.2009 16.01 |
| Oppdatert | 11.07.2009 16.30 |

