Single Sykkel-Lise: – Ring meg, gutter!
Lise Nøstvold jakter ikke bare på VM-medalje.
Her er dagens tips fra ekspertene! sportogspill.no
Valkenburg (TV 2 Sporten): Det australske sykkellaget Orica GreenEdge fikk garantert et par piker til å tømme kontantkortene sine da de spilte en musikkvideo til hit-låten «Call me maybe» av Carley Rae Jespen.
Det norske damelaget i sykkel, anført av single Lise Nøstvold, går ett skritt lenger. Lagvenninnene Miriam Bjørnsrud og Cecilie Gotaas Johnsen er villig til å strekke seg langt for at Nøstvold skal finne seg en make. Så langt at de legger telefonnummeret hennes ut på tv2.no.
– Lise er jo lege, så hun må snart få noen å øve seg på, sier Bjørnsrud mens de to andre jentene fniser.
LES: Her blir Edvald & co. bøtelagt for å sykle i VM-løypen (!)
LES: Goss om sex-opplevelsen: – Tror ikke paret visste om Tour de France
DRØMMEMANNEN: Tom Boonen. Foto: TV 2
Nøstvold legger listen høyt.
– Tall og handsome er løsningen på det meste. Drømmemannen er Tom Boonen, røper hun.
De norske jentene er ikke blant de aller største favorittene på VM-fellesstarten. Dersom det skulle bli medalje har Nøstvold sjekkereplikken klar.
– Da må det bli «vil du være med meg hjem for å se på medaljesamlingen min». Den er ikke så dum, ler Stavanger-jenten.
GLAD I FART: Miriam Bjørnsrud (venstre) og Lise Nøstvold tok en rundtur på moped utenfor utøverhotellet. Foto: Mats Wedervang © TV 2 Sporten
TV 2 Sporten følger sykkel
| Publisert | 20.09.2012 18.46 |
| Oppdatert | 21.09.2012 00.58 |


