Saxo Bank klar for Tour of Norway
Blir Alberto Contador å finne på startstreken?
Storlaget Saxo Bank er klar for Tour of Norway i mai. Det bekrefter rittarrangørene i en pressemelding fredag.
Se fredagens Sykkellunsj i opptak i videovinduet øverst!
Dermed er det femte WorldTour-laget klar for det norske etapperittet, som sykles fra 16. - 20. mai.
Det danske lagets største stjerne er utvilsomt Alberto Contador, men det spørs om spanjolen blir å finne på startstreken i Sandefjord 16. mai.
Se Tour of Norway direkte på TV 2 og TV 2 Sumo fra 16. mai!
I tillegg er det amerikanske kontinentallagetTeam Type 1, med Vegard Stake Laengen på laget, også invitert til sykkelfesten.
Les også: Kaggestad: - Kun dødsfall nok til å bryte Touren
Fra før er WorldTour-lagene Edvald Boasson Hagens Sky, GreenEdge, Lotto-Belisol og Garmin-Barracuda klar for start. Flere lag vil bli invitert, deriblant tre eller fire norske lag.
– Vi er fortsatt i dialog med flere storlag, og har et mål om totalt ti til tolv lag fra de to øverste divisjonene. Resten av deltakelsen vil komme fra internasjonale og nasjonale kontinentallag. Totalt sett blir det tjue lag til start, sier prosjektleder Anders Eia Linnestad.
Rittet starter i Sandefjord og skal innom blant annet Oslo, Drammen, Lillehammer og Elverum.
Her er alle de inviterte lagene: Sky, GreenEdge, Lotto-Belisol, Saxo Bank, Garmin-Barracuda, Topsport Vlaanderen-Mercator, Bretagne Schuller, Colnago – CSF Inox og Team Type 1.
TV 2 Sporten følger sykkel
| Publisert | 03.02.2012 16.18 |
| Oppdatert | 03.02.2012 16.45 |


