Astana nekter å la Contador gå
Astana har ingen intensjoner om å la Tour-vinneren få gå til et annet sykkellag.
Det har versert mange rykter rundt Alberto Contadors fremtid etter at han gikk til topps i årets Tour de France.
Den spanske syklisten har tidligere innrømmet problemer i Astana og sa i slutten av juli nei til et nytt lukrativt kontraktsforslag fra det kasakhstanske profflaget.
De siste ryktene går ut på at Contador er i forhandler med Quick Step og at han er sterkt ønsket av Caisse d'Epargne.
- Misforståelser
Contador har imidlertid kontrakt med Astana ut neste sesong og i går slappa
Astana-laget en pressemelding der de understreker at Contador er forpliktet
til å fullføre sin kontrakt.
- For å rydde av veien noen misforståelser som har oppstått i mediene, vil ledelsen i Astana enda en gang bekrefte at Tour de France-vinneren Alberto Contador forventes å kjøre for laget i 2010, melder Astana ifølge AFP.
Advarer beilere
En talsmann for de kasakhstanske myndighetene, som står bak laget bekrefter
at det er stor interesse for Contador, men ber de interesserte om å skygge
banen.
- Vi er overrasket over å lese at mange andre lag angivelig viser interesse for vår Tour-vinner mens han er under kontrakt. Vi er ikke klare til å forhandle om en overgang og vi har tenkt å fullføre den kontrakten som allerede eksisterer. Vi ser frem til flere seire fra Alberto i 2010, sier han.
BYTTER DRAKT? Contador skal være lysten på å forlate Astana, men får ikke lov av klubbledelsen.
TV 2 Sporten følger sykkel
| Publisert | 16.08.2009 11.13 |
| Oppdatert | 16.08.2009 11.25 |


