- Tour-vinneren vil ha Basso med på laget
FORTSETTER SANNSYNLIGVIS I ASTANA: Alberto Contador ser ut til å fortsette på samme lag og ønsker seg Ivan Basso som lagkamerat. Foto: PATRICK HERTZOG/AFP

- Tour-vinneren vil ha Basso med på laget

Dopingstraffede Ivan Basso er ønsket av Alberto Contador.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

Alberto Contador, som vant årets Tour de France, ser ut til å bli værende hos Astana. Ifølge den italienske sportsavisen Gazzetta dello Sport ønsker han å få kompisen Ivan Basso med på laget.

Basso har akkurat gjennomført sin første sesong tilbake etter en toårig dopingkarantene. Italieneren sykler for Liquigas og har kontrakt med dem ut neste år. Avisen skriver at det er mest aktuelt for Basso å skifte beite når hans nåværende kontrakt går ut.

Et slikt lagbytte vil ikke akkurat gjøre underverker for Astanas dopingrykte. De har allerede tidligere dopingstraffede Alexander Vinokourov på laget i tillegg.

Ifølge den belgiske avisen Het Laatste Nieuws har sykkellegenden Eddy Merckx uttalt at Contador har signert en toårsavtale med Astana.

Gazzetta dello Sport skriver også at Contador har signert en personlig avtale med sykkelprodusenten Specialized verdt over åtte millioner kroner. Avtalen gjelder ikke for resten av Astana, som nå kan ende opp med å ha kapteinen syklende på et sykkelmerke og de andre på et annet.

Innen fredag 20. november må Astana få godkjent sin lisens for å kunne delta i syklingens protour.

ØNSKET AV CONTADOR: Ivan Basso.ØNSKET AV CONTADOR: Ivan Basso. Foto: Marcio Jose Sanchez/AP

TV 2 Sporten følger sykkel

Les også:
- Contador har ikke fått milliontilbud
- Contador har ikke fått milliontilbud

Agenten benekter 67 millioner kroner i årslønn.

Stiller knallharde dopingkrav
Tour-vinneren stiller knallharde dopingkrav

Alberto Contador vil ha rett til å forlate Astana om noen av rytterne tas for doping.

 
Comments powered by Disqus
Siste nytt Video Mest lest
Sendeskjema Resultat Sumo Sport
reklame