Se TV 2s reporter få rugbyjuling

Rugby er relativt ukjent som idrett for de fleste nordmenn. Men at de kan gi litt juling er kjent for de aller fleste. Det fikk TV 2 s reporter til de grader erfare.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

Før premièren på rugbyfilmen Invictus lokker Bergen Rugbyklubb med gratisbilletter for å rekruttere fremtidige landslagsstjerner.

- Det er gøy og ikke minst fysisk, men sånn skal det være. I rugby kan du få ut all frustrasjonen du måtte ha, og det på en lovlig måte, forklarer klubbleder i Bergen Rugbyklubb, Karl Frisch.

Utfordrende øvelser

På Bergen Kino kunne alle som ville få prøve seg på noen av de viktigste elementene i rugby.

- Det går ut på kasteteknikker først og fremst. Enten ved å sende ballen gjennom et lite hull, eller ved å ta en lineout (innkast).

I tillegg var det mulig å prøve seg på noen taklinger. Noe undertegnede til de grader fikk erfare.

Trenger flere unge

Rugby er en liten sport i Norge. Nå håper Frisch på at det kan skapes litt blest rundt sporten.

- Jeg håper dette er med på å øke rekrutteringen i landet. Det er en fantastisk sport og hvis flere blir klar over den, kommer det kanskje en gang til å bli like stort som fotball og håndball, sier rugbyentusiasten.

 
Comments powered by Disqus
Siste nytt Video Mest lest
Sendeskjema Resultat Sumo Sport
reklame