Sivertzen tilbake i ulykkesløypa

Boardercrosser Stian Sivertzen mistet kontrollen under et løp i Whistler i fjor. Utfallet kunne blitt dødelig.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

Whistler (TV 2 Sporten): I likhet med resten av OL-utøverne i Vancouver er boardercrosser Stian Sivertzen sjokkert over dødsfallet til akeren Nodar Kumaritashvili.

For nøyaktig ett år siden gikk det galt for boardercrosseren selv, i løypene i Whistler, da han mistet kontrollen i et hopp.

Se reportasje i videovinduet øverst i saken

Kunne omkommet
- Jeg overhoppa en trippel og landet på magen, og da røyk jeg hovedpulsåra, sier Sivertzen til TV 2 Sporten.

Nordmannen ble umiddelbart fraktet vekk i ambulanse, og på sykehuset fikk han en skremmende beskjed.

- På sykehuset fikk jeg beskjed om at jeg måtte opereres innen 24 til 48 timer, ellers kunne jeg dø.

Havnet i koma
Etter returen til Norge, fikk Kongsberg-gutten et tilbakefall.

- Jeg tror det var enda mer truende da jeg fikk et tilbakefall etter at jeg hadde kommet hjem. Jeg lå i koma i fem dager, og det var veldig usikkert hvordan jeg kom til å bli når jeg våknet.

- Jeg var et medisinsk under
Etter den tøffe perioden, der Sivertzen i begynnelsen ikke engang kunne gå, har han nå kjempet seg tilbake, og er på plass i OL og ulykkesbakken.

- Jeg var et medisinsk under, og det at jeg i det hele tatt kom meg hit, er ganske bra. Jeg er kjempefornøyd, jeg. Det var jo målet mitt, og det klarte jeg, sier Sivertzen.

Toppidrettssjef Jarle Aambø er imponert.

- Han har jo gjort en fantastisk jobb, og det er en prestasjon det han har gjort, sier Aambø.

Les også:
Boardercrosskjører operert for tett blodåre
Sivertzen operert for tett blodåre

Boardercrosskjøreren Stian Sivertzen ble operert natt til søndag på grunn av en tett blodåre etter det stygge fallet i prøve-OL.

Var døden nær i februar - nå trener han igjen
Var døden nær i februar - nå trener han igjen

Stian Sivertzen er tilbake i trening i rekordtid etter det stygge fallet i prøve-OL.

Var døden nær
Var døden nær

Stian Sivertzen falt på et stort hopp og pådro seg en livstruende skade. I går kom 19-åringen hjem til Norge.

 
Comments powered by Disqus
Siste nytt Mest lest Siste video
Sendeskjema Resultat Sumo Sport
Blogger Grasrot Scoringsvarsel
Live Scoringsvarsel for dine lag (kr 3,- pr varsel)
Tippekupongen
Lørdag
Søndag
Midtuken
 
Kryss
TV 2Folker.
 Kamp
H
U
B
H
U
B
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Slett
Bruk

(Scoringsvarsel koster kr 3,- per melding)
reklame