Lockout i NBA - sesongen i fare
LOCKOUT: Det kan ta sin tid før LeBron James og de andre NBA-stjernene spiller sin neste kamp i verdens beste basketballiga. Foto: Charles Rex Arbogast/Ap

Lockout i NBA - sesongen i fare

Den kommende NBA-sesongen er i fare etter at forhandlinger mellom spillere og lageiere brøt sammen torsdag.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

Den kommende NBA-sesongen er i fare for å bli utsatt eller avlyst, etter at spillerne ikke villle finne seg i å gå ned i lønn.

Det ble klart etter at forhandlinger om en ny avtale mellom spillere og franchise-eierne brøt sammen ved midnatt amerikansk tid.

– Jeg er nedbrutt over den potensielle skaden dette kan påføre ligaen vår, sier NBA-sjef David Stern, ifølge Sporten.dk

Del på facebook

Forhandlingsmøtet torsdag varte i tre timer, og lockouten var et faktum da det ble klart at partene fortsatt stod langt unna hverandre.

Normalt starter sesongforberedelsene til NBA-lagene i september, men nå tyder det altså på at det ikke kommer til å skje i år.

Siste gang NBA var rammet av en tilsvarende konflikt var i 98/99-sesongen da det endte med at sesongen ble kuttet til drøye 50 kamper, ettersom sesongstarten gikk så sent som i februar.

 
Comments powered by Disqus
Siste nytt Video Mest lest
Sendeskjema Resultat Sumo Sport
reklame