Kobe Bryant: – «Dream Team» er tidenes basketlag

Går tilbake på påstanden som fikk Michael Jordan til å steile.

Del med andre:
Twitter Epost Del Facebook
 

Her er dagens tips fra ekspertene! sportogspill.no

Se 2012-stjernene varme opp til OL i London over!

Larry Bird, Michael Jordan og Magic Johnson. Smak litt på de tre navnene. Det er noen av stjernene årets utgave av det amerikanske basketlaget i London-OL skal leve opp til når lekene starter senere denne måneden.

Selv med gigastjerner som LeBron James og Kobe Bryant på laget kan det fort vise seg å bli en umulig oppgave.

– Jeg vil ikke si at jeg sammenlignet lagene

– 2012-utgaven bedre enn «Dream Team»
Bryant selv skapte oppstyr ved å hevde at dagens generasjon drømmehelter er bedre enn 1992-laget som herjet og skapte global basketfeber under OL i Barcelona for 20 år siden.

– Det hadde blitt en tøff kamp, men jeg tror vi hadde slått dem, sa Bryant før avreise fra USA i forrige uke.

Og fikk umiddelbart legenden Michael Jordan på nakken.

– Jeg hørte at Kobe sa at vi ikke var like atletiske, men vi var smartere. Han sa vi var for gamle, men jeg var 29 og på toppen av karrieren. Pip (Scottie Pippen, red.anm.) var 26 eller 27, Charles Barkley var 29. Nesten alle var i 20-årene, sa Jordan – og lo av sammenligningen.

LEGENDER: USAs Dream Team fra 1992. Her ved Michael Jordan og Magic Johnson.LEGENDER: USAs Dream Team fra 1992. Her ved Michael Jordan og Magic Johnson. Foto: John Gaps/Ap

– Vi var vel elleve Hall of Fame-spillere på laget. Ring meg den dagen det kommer et nytt lag med like mange Hall of Fame-spillere, sa Jordan til den fremmøtte pressen.

– Sammenlignet ikke lagene direkte
Før gårsdagens pressetreff i England hadde Bryant moderert seg noe.

– Jeg vil ikke si at jeg sammenlignet lagene. Det var mer det at hver gang man har et OL-lag fra USA, vil og ønsker man å prate om drømmelaget. Det er tidenes beste sammensatte basketlag, sa Bryant etter å ha landet på britisk jord.

Se Bryant kommentere påstandene i videovinduet øverst!

På plass i Manchester før oppvarmingskampen mot det britiske landslaget i kveld spår uansett Miami Heat-stjernen LeBron James stor suksess for 2012-utgaven av «Dream Team».

I SENTRUM: Kobe Bryant har fått kjørt seg etter sammenligningen med 1992-laget.I SENTRUM: Kobe Bryant har fått kjørt seg etter sammenligningen med 1992-laget. Foto: NIGEL RODDIS/Reuters

– Vi er et annerledes lag nå. Dette blir en stor mulighet for oss til å vise hva vi har i oss, sier James.

Og får støtte av Brooklyn-fødte Carmelo Anthony – med i sitt tredje OL.

– Bare å være her og spille i OL for tredje gang er utrolig stort, sier Anthony.

Makker LeBron James lover uansett bedre basket enn det som ble levert da amerikanerne tok gull i Beijing i 2008.

– Vi er raskere, og vi er mer erfarne. Vi har mange av de kvalitetene vi manglet for fire år siden, slår den 203 centimeter høye 27-åringen fast.

LEGENDER: USAs Dream Team fra 1992. Her med Scottie Pippen, Michael Jordan og Clyde Drexler.LEGENDER: USAs Dream Team fra 1992. Her med Scottie Pippen, Michael Jordan og Clyde Drexler. Foto: SUSAN RAGAN/Ap

1992- og 2012-utgavene av det amerikanske OL-laget

1992:

Christian Laettner

David Robinson

Patrick Ewing

Larry Bird

Scottie Pippen

Michael Jordan

Clyde Drexler

Karl Malone

John Stockton

Chris Mullin

Charles Barkley

Magic Johnson

2012:

Carmelo Anthony

Kobe Bryant

Tyson Chandler

Anthony Davis

Kevin Durant

James Harden

Andre Iguodala

LeBron James

Kevin Love

Chris Paul

Russell Westbrook

Deron Williams

Les også:
Denne mannen slår knockout på Beckham og Ronaldo
Denne mannen slår knockout på Beckham og Ronaldo
Utrolig snuoperasjon av Duncan og Spurs
Utrolig snuoperasjon av Duncan og Spurs
Her er verdens rikeste idrettsutøvere
Her er verdens rikeste idrettsutøvere
 

Kommentarer er fjernet etter kl. 00.00 og blir åpnet igjen kl. 06.00.

Siste nytt Video Mest lest
Sendeskjema Resultat Sumo Sport

reklame