Cecilia Brækhus til kamp mot staten
Cecilia Brækhus` tyske boksepromotor har engasjert advokater i Norge. Målet er å få opphevet forbudet mot proffboksing, og Sauerland vil om nødvendig saksøke den norske stat.
TV 2 Sporten (Berlin/Bergen): Cecilia Brækhus har banket 18 av 18 proffmotstandere, men den norske stat blir en real utfordring. Hovedargumentet hennes er at det norske forbudet mot proffboksing strider mot EU-retten til å få utføre jobben sin.
- Det er jobben min, yrket mitt og min lidenskap. Jeg føler ikke at jeg skader noen ved å utøve proffboksing, sier Cecilia Brækhus til TV 2 Sporten.
Bygger juridisk lag
30-åringen har den mektige, tyske boksepromotoren Sauerland i ryggen.
- Vi bruker et juridisk lag til å bygge en sak. Vi tror vi har en sterk sak. Det er en skam om loven ikke forandres, og vi bruker et profesjonelt lag, sier Kalle Sauerland til TV 2 Sporten.
Les også: Sur Brækhus raser mot feige utfordrere
3. desember møter Brækhus 29 år gamle Ku'ulei Kupihea fra Hawaii i bergenserens 19. proffkamp. Matchen skal bokses i finske Helsingfors.
- Se på medieinteressen før kampen neste helg. At hun ikke får lov til å bokse i sitt eget land, er som å forby en person å tjene penger. Hun må dra utenlands, og jeg kan bare ikke se hvorfor. Denne sporten har verdens beste helsekontroll, og den beste medisinstaben i idretten ringside. Jeg kan ikke forstå forbudet (i Norge, journ. anm.) sier Sauerland.
Sauerland vil til Norge
Sauerland mener det er et marked for proffboksing i Norge, og legger ikke skjul på at de også har økonomiske motiver for å etablere seg her.
- Cecila Brækhus har fortjent muligheten til å bokse foran sine egen fans, mener Kalle Sauerland.
- Hva sier du til argumentet om at du kun tenker på penger?
- Til det vil jeg svare: Vi betaler skatt også!
Se reportasje i videovinduet øverst!
| Publisert | 22.11.2011 21.29 |
| Oppdatert | 22.11.2011 21.44 |


