Obama skal se basketklassiker på hangarskip
Carrier Classic Foto: EZRA SHAW/Afp

Obama skal se basketklassiker på hangarskip

College lag skal spille i «Carrier Classic» om bord på et hangarskip til ære for det amerikanske militæret.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

11. november er i USA kjent som «Remembrance Day» eller «Veterans Day» og er en dag hvor falne soldater og de aktive troppene skal hedres.

Basketklassiker på hangarskip
I USA kan vil dagen også by på en basketball-klassiker når college-rivalene North Carolina Tar Heels og Michigan State Spartans skal spille en kamp om bord på et hangarskip.

Hedrer militæret med kamp på hangarskip.Hedrer militæret med kamp på hangarskip. Foto: EZRA SHAW/Afp

NBA-sesongen skulle startet 1. november, men en konflikt mellom spillerne og eierne om fordeling av inntekter har ført til lockout og foreløpig har ikke sesongen kommet i gang.

Les også: Nær enighet i NBA-konflikten

Nå kan basketfans allikevel se frem til så få se en spennende kamp.

President Obama skal være der
Tar Heels og Spartans er to av de største collegelagene i basketball. Tar Heels forventes å kjempe i toppen denne sesongen, mens Spartans nok er i en periode hvor de må bygge opp et lag. Det forventes likevel at kampen blir en jevn batalje.

President Barack Obama er en av rundt 7000 tilskuere om bord på skipet The USS Carl Vinson som ligger i San Diego. Skipet er tidligere brukt i filmer som Top Gun og Behind Enemy Lines.

Her skal det spilles basketkamp: The USS Carl Vinson ble også brukt i filmen Top Gun.Her skal det spilles basketkamp: The USS Carl Vinson ble også brukt i filmen Top Gun. Foto: Lenny Ignelzi/Ap

Kampen som er døpt «Carrier Classic» er en hyllest til de amerikanske militære troppene og begge lagene vil spille i kamuflasjedrakter.

TV 2 Sport følger NBA

Les også:
Obama kaster seg inn i NBA-konflikten
Obama kaster seg inn i NBA-konflikten

President Barack Obama har kastet seg inn i striden i National Basketball Association (NBA). Han ber nå eierne og spillerne tenke på tilhengerne.

20 år siden Magic sjokkerte verden
20 år siden Magic sjokkerte verden

7. november 1991 sjokkerte Earvin «Magic» Johnson en hel idrettsverden med avsløringen om at han var HIV-positiv.

NBA kansellerer sesongens to første uker
NBA kansellerer sesongens to første uker

National Basketball Association (NBA) har offisielt kansellert de to første ukene av årets sesong på grunn av den arbeidskonflikten som pågår.

 
Comments powered by Disqus
Siste nytt Video Mest lest
Sendeskjema Resultat Sumo Sport
Get Adobe Flash player
reklame