Superstraffen vekker oppsikt i Danmark

Danskene tror selv landslagsstjernen Lars Christiansen ville fått problemer med å kopiere 15-åringen fra Bergen.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Send HÅNDBALL til 1984 for siste håndballnytt (3,-)

Ekstrabladet topper i dag sportsseksjonen med kunststykket av et straffekast 15-åringen Eivind Tangen vartet opp med i Bjørklund Cup søndag.

«Han er kun 15 år, men det straffekast, du kan se her, skal selv Lars Christiansen stå tidligt op for kunne udføre - hvis han overhovedet kan.» skriver den danske avisen i sin nettutgave.

Ekstrabladet Ekstrabladet Foto: Faksimile Ekstrabladet/

Og det er ingen tvil om at danskene lar seg begeistre av stortalentet fra Lyngbø:

«Prøv at holde øje med navnet Eivind Tangen de næste 3-4 år. Det kan meget vel blive et stjernenavn i international håndbold. Allerede nu regnes han blandt de største talenter i norsk håndbold, og i klippet her på siden kan du se, at han bestemt er gjort af et helt særligt stof. »

- Det sykeste jeg har sett
Det var i finalen i Bjørklund Cup, der bylagene på gutte- og jentesiden gjorde opp i helgen, at Bergens Eivind Tangen viste frem kunststykket som fikk Svele til å hikste av begeistring

- Det er noe av det sykeste jeg har sett noen gang, uansett aldersnivå, sa håndballekspert Bent Svele. .

Tangen fintet skudd med venstrehånden og lempet ballen over målvakten med høyre hånd.

Se skuddet i videovinduet over.

- Det var en Eivind-spesial. Jeg måtte ha den i finalen, det var planlagt, sier Tangen til TV 2 Sporten.

- Er dette noe du trener på?

- Ja, jeg gjør det mye på trening. Det funker altid, sier høyrebacken som er regnet som et av de største håndballtalentene på guttesiden.

Se intervju her:

Bergen gjorde rent bord i Bjørklund Cup. I gutteklassen ble Stavanger beseiret 27-18 i finalen.

De bergenske jentene slo Oslo 19-15 i sin finale.

TV 2 Sport følger handball

 
Comments powered by Disqus
Siste nytt Video Mest lest
Sendeskjema Resultat Sumo Sport
12.24 Usikker framtid for Lunde-Borgersen Kristine Lunde-Borgersen er fortsatt i villrede om sin klubbframtid. 20.18 Elverum mester etter håndballdrama Elverum tapte med fem mål, men er sluttspillmester i håndball. 17.04 Nordmann blir trener i Bundesliga Kristoffer Kleven Moen er del av en trenertrio som overtar Bergischer ut sesongen. 15.07 Oppsal-spillere fikk medhold i retten Tre spillere har fått medhold i Oslo tingrett om at håndballklubben Oppsals oppsigelser i fjo... 10.10 Mamelund før finalen: – Seks mål er ingenting Haslum-stjernen tror at det er fullt mulig å ta igjen forspranget til Elverum. 23.09 Kjelling utleid til klubb i Qatar Holder formen ved like frem mot VM-kvalifiseringskampene mot Ungarn. Og åpnet med seier. 21.48 Stegavik sto frem og sikret første finalestikk til Elverum Nå må Haslum skjerpe seg til returkampen. 21.16 Györs rot på hjemmebane ble skjebnesvangert Heidi Løke og Katrine Lunde Haraldsen kunne ikke hindre at Buducnost vant mesterligafin... 20.32 Løke sikter på ny tittel «Norskeklubben» Györ må spille en superkamp for å vinne mesterligaen i håndball lørdag, 14.12 Se Lille-Tvedten (2) «skru'n» som pappa Lille Luka Tobias er bare to år, men allerede en ballkunstner som sin far. 20.50 Nå blir det tøft for Løke og Haraldsen Györ vant bare med to mål i første finalekamp i Mesterligaen. 19.14 Haslum sikret seg finaleplass Uavgjort i andre kamp holdt akkurat. 12.44 Bøhn før Mesterliga-finalen: – Tror ikke det er mulig for et bortelag å vinne her Györ vil kvitte seg med Europa-spøkelset og ta Mesterliga-gull. 10.34 Sven Tore Jacobsen tilbake som håndballtrener Mannen som revolusjonerte norsk kvinnehåndball tar jobben med å skaffe Trondheim et eliteseriela... 20.35 Første stikk til Haslum og Fyllingen Fyllingen stengte igjen mot Elverum, mens Haslum hadde få problemer i Drammen.
Tippekupongen
Lørdag
Søndag
Midtuken
 
Kryss
TV 2Folker.
 Kamp
H
U
B
H
U
B
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Slett
Bruk

(Scoringsvarsel koster kr 3,- per melding)
reklame