Sulland frykter VM ryker

Linn Jørum Sulland blir ikke kvitt balanseproblemene og frykter at VM kan ryke.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Send HÅNDBALL til 1984 for siste håndballnytt (3,-)

- I begynnelsen tenkte jeg veldig mye på å bli klar til VM, men når det går så lang tid har man bare lyst å komme i gang med trening igjen. Klarer jeg å nå VM er det topp, men det er ikke det viktigste nå. Jeg må bli frisk, sier Sulland.

I flere uker har 25-åringen slitt med for mye væske i balanseorganet.

- Jeg blir så svimmel at jeg ofte bare må sette meg ned - da er det ikke lett å være i fysisk aktivitet. Det er fryktelig ekkelt å ikke vite når du blir svimmel, om du blir svimmel og hva du kan gjøre og ikke gjøre. Det har blitt mye tid i sofaen, sier hun.

Siden en slik sykdom går over av seg selv, håpet Larvik-spilleren lenge at hun skulle være kvitt problemene før VM-oppladningen. Men nå er det bare én uke igjen til landslagets Møbelringen Cup-samling og Sulland er fortsatt ikke i full trening.

Landslagsassistent Mia Högdahl bekrefter overfor TV 2 Sporten at det blir meget vanskelig for Sulland å bli tatt med i VM-troppen hvis hun ikke deltar i Møbelringen.

- Jeg føler meg bedre enn på lenge og har begynt å trene litt med ball. Jeg hadde ikke vært i form for Møbelringen i dag, så det er mye som skal skje på en uke. Men det kan jo skje, hvis jeg får trent godt, sier Sulland, som innrømmer at det ville vært en enorm skuffelse om hun ikke når VM.

- Med tanke på VM-forhåpningene jeg hadde før sykdommen, så ville det vært en enorm skuffelse. Men hvis jeg ikke er ”100 prosent”, har jeg ingenting å gjøre i et VM. Jeg må være i toppform før mesterskapet, sier hun.

TV 2 Sport følger handball

Les også:
Thorir holder fire VM-plasser åpne
Thorir holder fire VM-plasser åpne

Landslagssjef Thorir Hergeirsson tok tirsdag ut VM-troppen til mesterskapet i Kina.

 
Comments powered by Disqus
Siste nytt Video Mest lest
Sendeskjema Resultat Sumo Sport
12.24 Usikker framtid for Lunde-Borgersen Kristine Lunde-Borgersen er fortsatt i villrede om sin klubbframtid. 20.18 Elverum mester etter håndballdrama Elverum tapte med fem mål, men er sluttspillmester i håndball. 17.04 Nordmann blir trener i Bundesliga Kristoffer Kleven Moen er del av en trenertrio som overtar Bergischer ut sesongen. 15.07 Oppsal-spillere fikk medhold i retten Tre spillere har fått medhold i Oslo tingrett om at håndballklubben Oppsals oppsigelser i fjo... 10.10 Mamelund før finalen: – Seks mål er ingenting Haslum-stjernen tror at det er fullt mulig å ta igjen forspranget til Elverum. 23.09 Kjelling utleid til klubb i Qatar Holder formen ved like frem mot VM-kvalifiseringskampene mot Ungarn. Og åpnet med seier. 21.48 Stegavik sto frem og sikret første finalestikk til Elverum Nå må Haslum skjerpe seg til returkampen. 21.16 Györs rot på hjemmebane ble skjebnesvangert Heidi Løke og Katrine Lunde Haraldsen kunne ikke hindre at Buducnost vant mesterligafin... 20.32 Løke sikter på ny tittel «Norskeklubben» Györ må spille en superkamp for å vinne mesterligaen i håndball lørdag, 14.12 Se Lille-Tvedten (2) «skru'n» som pappa Lille Luka Tobias er bare to år, men allerede en ballkunstner som sin far. 20.50 Nå blir det tøft for Løke og Haraldsen Györ vant bare med to mål i første finalekamp i Mesterligaen. 19.14 Haslum sikret seg finaleplass Uavgjort i andre kamp holdt akkurat. 12.44 Bøhn før Mesterliga-finalen: – Tror ikke det er mulig for et bortelag å vinne her Györ vil kvitte seg med Europa-spøkelset og ta Mesterliga-gull. 10.34 Sven Tore Jacobsen tilbake som håndballtrener Mannen som revolusjonerte norsk kvinnehåndball tar jobben med å skaffe Trondheim et eliteseriela... 20.35 Første stikk til Haslum og Fyllingen Fyllingen stengte igjen mot Elverum, mens Haslum hadde få problemer i Drammen.
Tippekupongen
Lørdag
Søndag
Midtuken
 
Kryss
TV 2Folker.
 Kamp
H
U
B
H
U
B
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Slett
Bruk

(Scoringsvarsel koster kr 3,- per melding)
reklame