Norge holdt lekestue med Kina igjen

Camilla Herrem & co i det lekne hjørnet da Kina ble smadret igjen.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Send HÅNDBALL til 1984 for siste håndballnytt (3,-)

Norge - Kina 47-19 (21-10)

De norske håndballjentene vant 44-22 mot døgnville kinesere tirsdag, og fulgte opp i samme spor i Arena Larvik i kveld.

Etter at Kina yppet seg i starten begynte den norske lagmaskinen å male.

Og etter hvert ble det total norsk lekestue i Larvik. Det norske forsvaret stoppet kineserne gang på gang, og dermed kunne Thorir Hergeirssons elever kontre inn det ene målet etter det andre.

Norge scoret 24 mål på kontringer, 14 av dem i andre omgang.

Camilla Herrem hadde siste hånd på mange av dem, og viste blant annet frem et lekkert trickskudd.

- Føler jeg har den tricken inne, så da er det greit å vise den frem i blant, sier venstrekanten til TV 2 Sporten.

Se trickskuddet og flere lekne kontringsmål her:

Herrem toppscorer
Herrem kunne også juble over å bli norsk toppscorer med su mål.

- Her må jeg bare gi skryt til bakspillerne, som serverer mange flotte kontringsballer.

Med flere sentrale bakspillere på skadelisten får flere nye fjes prøve seg i treningskampene frem mot VM.

Både Ida Alstad og Anja Edin viste igjen friske takter.

- Det hadde vært kult å score 50 mål, men vi må være fornøyd. Jeg må bare gutse på når jeg får sjansen. I dag spilte vi veldig bra, sier Anja Edin.

Hergeirsson: - Viser løpsvilje
Landslagssjef Thorir Hergeirsson innrømmer at motstanden ikke var all verden, men berømmer likevel de norske spillerne.

- Det er litt vanskelig å vurdere dette. Jeg er overbevist om at Kina er et godt stykke unna, men jentene skal ha skryt for enorm løpsvilje.

- Kontringsspillet satt ikke helt i World Cup, er dette noe dere har jobbet med nå?

- Ja, vi har jobbet mye med det i forhold til fokus. Det er et slagord i laget, at vi kommer med seks spillere og setter skikkelig trykk.

- Fikk du svarene du ønsket i forsvarsspillet?

- Det begynte litt famlende, men de spilte seg opp. De fikk litt andre oppgaver enn de er vant til, med å klatre litt lenger opp, for det vil vi få bruk for i VM.

TV 2 Sport følger handball

Les også:
Sjekk det originale Anja-kunstverket
Her er det originale Anja-kunstverket

Ikke rart Anja Edin blir forvekslet med Anja Andersen. Bare se selv!

Hvor ble det av ballen?
Her skjønner ikke Kinas keeper noen ting

Hong Huang ble forvirret av Marit Malm Frafjords skudd.

Her lager Anja Edin nok et kunstmål
Her lager Anja Edin nok et kunstmål

- Jeg har lyst til å ha det kjempegøy når jeg først er her, sier den nye håndballyndlingen.

 
Comments powered by Disqus
Siste nytt Video Mest lest
Sendeskjema Resultat Sumo Sport
12.24 Usikker framtid for Lunde-Borgersen Kristine Lunde-Borgersen er fortsatt i villrede om sin klubbframtid. 20.18 Elverum mester etter håndballdrama Elverum tapte med fem mål, men er sluttspillmester i håndball. 17.04 Nordmann blir trener i Bundesliga Kristoffer Kleven Moen er del av en trenertrio som overtar Bergischer ut sesongen. 15.07 Oppsal-spillere fikk medhold i retten Tre spillere har fått medhold i Oslo tingrett om at håndballklubben Oppsals oppsigelser i fjo... 10.10 Mamelund før finalen: – Seks mål er ingenting Haslum-stjernen tror at det er fullt mulig å ta igjen forspranget til Elverum. 23.09 Kjelling utleid til klubb i Qatar Holder formen ved like frem mot VM-kvalifiseringskampene mot Ungarn. Og åpnet med seier. 21.48 Stegavik sto frem og sikret første finalestikk til Elverum Nå må Haslum skjerpe seg til returkampen. 21.16 Györs rot på hjemmebane ble skjebnesvangert Heidi Løke og Katrine Lunde Haraldsen kunne ikke hindre at Buducnost vant mesterligafin... 20.32 Løke sikter på ny tittel «Norskeklubben» Györ må spille en superkamp for å vinne mesterligaen i håndball lørdag, 14.12 Se Lille-Tvedten (2) «skru'n» som pappa Lille Luka Tobias er bare to år, men allerede en ballkunstner som sin far. 20.50 Nå blir det tøft for Løke og Haraldsen Györ vant bare med to mål i første finalekamp i Mesterligaen. 19.14 Haslum sikret seg finaleplass Uavgjort i andre kamp holdt akkurat. 12.44 Bøhn før Mesterliga-finalen: – Tror ikke det er mulig for et bortelag å vinne her Györ vil kvitte seg med Europa-spøkelset og ta Mesterliga-gull. 10.34 Sven Tore Jacobsen tilbake som håndballtrener Mannen som revolusjonerte norsk kvinnehåndball tar jobben med å skaffe Trondheim et eliteseriela... 20.35 Første stikk til Haslum og Fyllingen Fyllingen stengte igjen mot Elverum, mens Haslum hadde få problemer i Drammen.
Tippekupongen
Lørdag
Søndag
Midtuken
 
Kryss
TV 2Folker.
 Kamp
H
U
B
H
U
B
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Slett
Bruk

(Scoringsvarsel koster kr 3,- per melding)
reklame