Nå er målet å overleve

I 1998 var Bækkelaget Europas beste håndballag. Nå ambisjonene noe helt annet.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

Send HÅNDBALL til 1984 for siste håndballnytt (3,-)

- Det er vel egentlig mest det å utvikle oss, siden vi er så unge, sier Christina O'Sullivan, som var maskot da Anja Andersen & co regjerte i Ekeberghallen. Nå er hun en bærebjelke i det unge BSK-laget.

- Målet er å prøve å holde plassen i eliteserien. Det hadde vært fint, sier O'Sullivan.

Siden fjorårssesongen har en rekke spillere forlatt den tidligere storklubben: Betina Riegelhuth, Kaja Mørk, Nora Mørk, Thea Mørk, Pernille Wibe, Ingunn Birkeland og Mari Gullbekk.

Postenligaen kastes i gang 24. september, og Bækkelaget tar i mot Gjerpen i seriepremieren.

tv2sporten.no følger handball

 
Comments powered by Disqus
Siste nytt Video Mest lest
Sendeskjema Resultat Sumo Sport
20.26 Larvik spilte skjorta av FC Midtjylland Larvik fikk en god start på hovedrunden i Mesterligaen, da FC Midtjylland ble slått 26-22 p... 15.15 «Minitropp» skal forsvare Larviks Mesterliga-triumf Lagene kan stille med 16 spillere i Mesterliga-kampene. Larvik stiller med 13. 15.09 Gro Hammerseng er blitt mamma Fikk en liten gutt: – Alt står bra til med den lille familien vår. 11.56 Alvorlig kneskade for Stange Larvik bekrefter at skaden Tine Stange pådro seg tirsdag er alvorlig. 21.38 Har du sett en frekkere frikastvariant? Se Byåsen-jentene rundlure Tertnes-spillerne. 17.59 Uvisst hvor alvorlig skaden til Tine Stange er Venstrebacken skadet seg stygt da hun vred kneet i gårsdagens oppgjør mot Njård i Njårdhalle... 21.14 Stygg skade for gråtkvalt Stange – Det er vanskelig å snakke nå, for jeg har så vondt. 12.18 Hedin forlenger ikke med Aalborg Landslagssjefen tok avgjørelsen etter å ha fått klar beskjed fra håndballforbundet. 06.10 Danmarks suksesstrener gir seg i 2014 Ulrik Wilbek har bestemt seg. 19.25 Norsk håndballproff vant 1,23 mill i pokerturnering Christian Spanne sopte inn storgevinst. 13.57 Aalborg ønsker å forlenge med Hedin Aalborg er i dialog med håndballforbundet om å forlenge kontrakten med Robert Hedin. 13.41 Danske gullvinnere feiret med serbisk politi Det skal ikke stå på sikkerheten når danskene vinner håndball-EM. I tillegg til fest med serbis... 20.55 Danske-skryt til de norske dommerne Kenneth Abrahamsen og Arne Mikal Kristiansen fikk mye skryt etter EM-finalen. 20.08 Gullheltene feiret med øl og kjærestene: – Det var fantastisk Danskene innrømmer at de har hatt flaks på sin vei til EM-gull. 18.24 Danmark tok EM-gullet Niklas Landin og Mikkel Hansen ble de store heltene for Danmark.
Tippekupongen
Lørdag
Søndag
Midtuken
 
Kryss
TV 2Folker.
 Kamp
H
U
B
H
U
B
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Slett
Bruk

(Scoringsvarsel koster kr 3,- per melding)
reklame