«Minitropp» skal forsvare Larviks Mesterliga-triumf
Lagene kan stille med 16 spillere i Mesterliga-kampene. Larvik stiller med 13.
Send HÅNDBALL til 1984 for siste håndballnytt (3,-)
Se FC Midtjylland – Larvik på TV 2 Sport og TV 2 Sumo fra kl. 18.25!
Larvik starter i kveld kampen for en ny finale i den gjeveste europacupen i håndball, Mesterligaen.
Men den regjerende mesteren må i hovedrunden kjempe med færre spillere enn konkurrentene FC Midtjylland, Györ, og forrige sesongs finalemotstander Itxako.
Lagene kan bruke 16 spillere i kamp. Larvik stiller med kun 13.
– Etter at Tine Stange ble skadet er det det vi har, sier trener Ole Gustav Gjekstad til tv2.no.
Les også: Alvorlig kneskade for Stange
Skader og fødsler
Den hardtskytende venstrebacken, som har slitt med skader i hele år, fikk en vridning i kneet i midtuke kampen mot Njård og blir ute lenge.
Nora Mørk er ennå ikke spilleklar etter sine kneskader. Katja Nyberg er ute av spill, og Gro Hammerseng og Olga Medvedeva er akkurat blitt mødre.
– Vi gjorde om angrepet noe da vi fikk Tine Stange tilbake fra skade. Når hun nå er ute igjen er vi tilbake der vi var. Vi har mindre å spille på, og en mindre å spille med. Vi er ikke noe dårligere rustet nå enn vi var i gruppespillet, men så er også motstanderne noe bedre, sier Gjekstad.
– Vi er avhengig av at de vi har treffer. Og det er et spørsmål om Tine Rustad Kristiansen og Karoline Dyhre Breivang holder i 60 minutter. De to er viktige både i angrep og forsvar. Vi får se om Tonje Larsen også kan bidra litt i angrep for å avlaste de to.
Larvik-veteranen som sliter med knærne ble hvilt mot Njård. Hun er klar mot FC Midtjylland, men mest som forsvarsspiller.
Les også: Gro Hammerseng er blitt mamma
– Vi kan slå dem
Cecilie Leganger er på plass, og Pernille Wibe som stod over mot Njård på grunn av sykdom er frisk igjen.
– Vi er godt forberedt på FC Midtjylland. De har varierte mye i det siste, så det blir spennende å se hvordan de er mot oss. Vi kan slå dem, sier Larvik trener Ole Gustav Gjekstad.
TV 2 Sport følger handball
| Publisert | 03.02.2012 15.15 |
| Oppdatert | 03.02.2012 15.15 |



