STENGTE BURET: Kasper Hvidt viste hvorfor han er regnet som en av verdens beste målvakter.
STENGTE BURET: Kasper Hvidt viste hvorfor han er regnet som en av verdens beste målvakter. Foto: JOE KLAMAR/AFP

Kjelling møtte veggen

Kristian Kjelling ble nok en gang toppscorer, men AaB møtte veggen i Kasper Hvidt.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Send HÅNDBALL til 1984 for siste håndballnytt (3,-)

FC København - Aalborg 30-29:

Kristian Kjelling og Aalborg storspilte borte mot storlaget FC København.

Til pause ledet de 18-12 og så ut til å cruise mot en overraskende seier.

Hvidt stengte buret
Men da bestemte Kasper Hvidt seg for at nok fikk være nok.

Den danske landslagsmålvakten viste hvorfor han er regnet som verdens kanskje beste målvakt i øyeblikket. Med god hjelp av sitt helnorske midtforsvar med Erlend Mamelund og Einar Sand Koren, stengte Hvidt målet.

Samtidig tok Martin Boquist skuddansvar i angrep. FCK snudde kampen og kunne juble over en knapp seier.

FCK klatret dermed forbi Aalborg og opp på sjetteplass på tabellen.

Kjelling toppscorer
Etter kampen var Hvidt fornøyd med seieren.

- Jeg er fornøyd med at det gikk bra i dag og vi vant. Med så mange nye spillere på laget, inkludert meg, handler det om å bli samspilt raskt, spesielt når Erlend og Einar har så sentrale posisjoner i forsvaret vårt. Bortsett fra ti minutter så spiller vi en god kamp. Det blir viktig at vi hever bunnivået vårt fremover slik at vi slipper å henge etter motstanderen hver gang, sier han til klubbens hjemmeside.

Kjelling ble sin vane tro toppscorer for Aalborg. Denne gang med sju scoringer.

Erlend Mamelund tegnet seg på scoringslisten to ganger for FCK. Einar Sand Koren fulgte opp med ett mål. Thomas Drange kom ikke på scoringslisten.

TV 2 Sport følger handball

 
Comments powered by Disqus
Siste nytt Video Mest lest
Sendeskjema Resultat Sumo Sport
12.24 Usikker framtid for Lunde-Borgersen Kristine Lunde-Borgersen er fortsatt i villrede om sin klubbframtid. 20.18 Elverum mester etter håndballdrama Elverum tapte med fem mål, men er sluttspillmester i håndball. 17.04 Nordmann blir trener i Bundesliga Kristoffer Kleven Moen er del av en trenertrio som overtar Bergischer ut sesongen. 15.07 Oppsal-spillere fikk medhold i retten Tre spillere har fått medhold i Oslo tingrett om at håndballklubben Oppsals oppsigelser i fjo... 10.10 Mamelund før finalen: – Seks mål er ingenting Haslum-stjernen tror at det er fullt mulig å ta igjen forspranget til Elverum. 23.09 Kjelling utleid til klubb i Qatar Holder formen ved like frem mot VM-kvalifiseringskampene mot Ungarn. Og åpnet med seier. 21.48 Stegavik sto frem og sikret første finalestikk til Elverum Nå må Haslum skjerpe seg til returkampen. 21.16 Györs rot på hjemmebane ble skjebnesvangert Heidi Løke og Katrine Lunde Haraldsen kunne ikke hindre at Buducnost vant mesterligafin... 20.32 Løke sikter på ny tittel «Norskeklubben» Györ må spille en superkamp for å vinne mesterligaen i håndball lørdag, 14.12 Se Lille-Tvedten (2) «skru'n» som pappa Lille Luka Tobias er bare to år, men allerede en ballkunstner som sin far. 20.50 Nå blir det tøft for Løke og Haraldsen Györ vant bare med to mål i første finalekamp i Mesterligaen. 19.14 Haslum sikret seg finaleplass Uavgjort i andre kamp holdt akkurat. 12.44 Bøhn før Mesterliga-finalen: – Tror ikke det er mulig for et bortelag å vinne her Györ vil kvitte seg med Europa-spøkelset og ta Mesterliga-gull. 10.34 Sven Tore Jacobsen tilbake som håndballtrener Mannen som revolusjonerte norsk kvinnehåndball tar jobben med å skaffe Trondheim et eliteseriela... 20.35 Første stikk til Haslum og Fyllingen Fyllingen stengte igjen mot Elverum, mens Haslum hadde få problemer i Drammen.
Tippekupongen
Lørdag
Søndag
Midtuken
 
Kryss
TV 2Folker.
 Kamp
H
U
B
H
U
B
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Slett
Bruk

(Scoringsvarsel koster kr 3,- per melding)
reklame