Gro og Katja skal møte landslagsledelsen
Det kan bli EM-spill på Katja Nyberg og Gro Hammerseng.
Send HÅNDBALL til 1984 for siste håndballnytt (3,-)
Oslo (TV2 Sporten): Gro Hammerseng og Katja Nyberg ble onsdag formelt klar for Larvik HK. Samtidig ble det klart at duoen nå skal i møte med landslagsledelsen for et eventuelt comeback med tanke på EM på hjemmebane i desember. Norge skal arrangere mesterskapet sammen med Danmark.
LES OGSÅ: Gro og Katja klar for Larvik
- Vi har sagt ja til å møte Thorir og Mia, hvor vi skal snakke om det. Så får vi se hva som kommer ut av det. Jeg må ta en beslutning snart, sier Gro Hammerseng til TV 2 Sporten.
- Motivasjonen og lysten er der, så får vi se om kroppen holder, sier Katja Nyberg.
- Vil dere be om et eget opplegg hvis dere velger å gjøre comeback på landslaget?
- Akkurat nå vet jeg ikke. Nå for tiden kan jeg være med på alt, men det tror jeg er som en følge av at jeg ikke har hatt landslaget ved siden av. Så jeg må finne ut om jeg tør å satse på begge deler, sier den tidligere landslagskapteinen.
- Jeg vil helst ikke ha noen spesialbehandling. Vi får se hvordan praten med Mia og Thorir går, avslutter Nyberg.
Nyberg og Hammerseng har OL- og EM-gull med Norge, men har ikke spilt for landslaget siden OL-finalen i Beijing i 2008. Begge har vært plaget med forskjellige typer skader
TV 2 Sport følger handball
| Publisert | 17.02.2010 15.26 |
| Oppdatert | 17.02.2010 15.29 |


