LETT TREKNING: Larviks håndballjenter fikk lett trekning i Europa.
LETT TREKNING: Larviks håndballjenter fikk lett trekning i Europa. Foto: Teigen, Trond Reidar/SCANPIX

God mesterligatrekning for Larvik: – Kjedelig, men enkelt

Larvik var heldig da gruppespillet til mesterligaen ble trukket. Dynamo Volgograd (Russland) og Sävehof (Sverige) blir motstandere.

Del med andre:
Twitter Epost Del Facebook
 

Her er dagens tips fra ekspertene! sportogspill.no

I tillegg skal et lag fra kvalifiseringen inn i gruppe C. Det blir enten FTC Budapest (Ungarn) eller Iueventa (Slovakia). Dermed slapp man unna de antatt tøffeste konkurrentene i jakten på en ny triumf i mesterligaen.

Dinamo Volgograd er en velkjent motstander for vestfoldingene. Både i 2009/10 og 2010/11-sesongene var det russiske laget motstandere.

– Det var en bra, men litt kjedelig trekning for Larvik. De var heldige med trekningen i forhold til kvaliteten på de andre gruppene.

Larvik vant begge hjemmekampene, og står med én seier og ett tap borte. Sävehof er derimot et lag Larvik aldri har møtt.

– Litt kjedelig
– Det var en bra, men litt kjedelig trekning for Larvik. De var heldige med trekningen i forhold til kvaliteten på de andre gruppene. Nå er det to av fire lag som grå videre, så jeg tror Larvik kan slå alle og fyke inn i mellomspillet, sier TV 2 Sportens håndballkommentator Harald Bredeli.

For Byåsen ble det en langt tøffere trekning. Skulle de komme seg gjennom kvalifiseringen, venter Valcea (Romania), Randers (Danmark) og Hypo (Østerrike) i gruppe A i gruppespillet.

– Valcea satser jo noe voldsomt og er de store gruppefavorittene. De har vært i semifinale nå sist og er et sterkt lag. Hypo har ikke fått det like bra til de siste årene, og er nok laget Byåsen må kjempe mot for å ta andreplassen, mener Bredeli.

Haslum kan møte Ege & co
For herrene må også Haslum vinne sin kvalifiseringsgruppe for å komme inn i gruppespillet. Klarer de det, venter AG København (Danmark), Gorenje Velenja (Slovenia), Kielce (Polen), Chambery (Frankrike) og St. Petersburg (Russland) i gruppespillet.

– Dersom Haslum kommer seg videre så møter de AG København. Det er Steinar Ege og den gjengen der, og det er ganske kult. Men jeg frykter jo at Haslum blir spist levende der, ler Bredeli.

(©NTB/TV 2 Sporten)

TV 2 Sport følger handball

 
Disqus sitt kommentarsystem.
Siste nytt Video Mest lest
Sendeskjema Resultat Sumo Sport

19.56 Larvik knusende overlegen i første sluttspillfinale Reiste hjem fra Trondheim med 22-målsseier. 15.55 Norsk playmaker prøvespiller for storklubb Christian O'Sullivan kan havne i ungarske Vezsprem. 11.28 Kjelling slapp med skrekken Kristian Kjellings skulderskade er ikke så alvorlig som fryktet. Aalborg-spilleren kan vær... 21.49 Elverum ble sluttspillmester Sikret trofeet etter overlegen seier over ØIF Arendal. 16.51 Norsk stjerneduo knuste Larviks Mesterliga-drøm: – Vi hadde full kontroll Men Katrine Lunde Haraldsen og Heidi Løke holdt på å rote vekk seieren i sluttminuttene. 21.56 Hammerseng: – Jeg skal være en jævlig tøff bjørn Gro og Anja ladet opp til Mesterliga-finalen i dyrehagen. 20.45 Elverum tok første stikk Tross ny tilskuerrekord fikk ØIF Arendal bank på hjemmebane. 17.20 Kronglete finaleoppladning for Larvik Flystreiken i Widerøe gir Larviks håndballjenter utfordringer foran mesterligafinalen mot Gyö... 21.04 Håndballsjokk fra ØIF Arendal Slo overraskende Haslum og gikk til sin aller første sluttspillfinale. 18.15 Larvik klarte ikke å stå i mot Györ-presset: – De havnet i et blindspor Larvik måtte konstatere nederlag i den første Mesterliga-finalen mot Györ. 10.07 Derfor tror Larvik at de slår Györ i Champions League-finalen Dette er punktene som gir Larvik-trener Ole Gustav Gjekstad håp i forkant av oppgjøret mo... 19.59 Seriemester Elverum lett til sluttspillfinalen Andre Lindboe scoret åtte og var Elverums klart beste spiller da sluttspillplassen i håndbal... 15.11 – Lunde og Leganger er de to beste målvaktene gjennom alle tider Det er duket for en målvaktsduell av gigantiske dimensjoner når Larvik møter Györ søndag. 13.17 Fyllingen henter ny svenske – Han kan bli en av eliteseriens beste, mener trener Anders Fältnäs. 21.31 ØIF Arendal sjokkerte Haslum i første semifinale Erlend Mamelunds lag har en jobb å gjøre i returkampen.
reklame