Ege ber om å bli spart i EM
Men det kan ikke Robert Hedin garantere.
Send HÅNDBALL til 1984 for siste håndballnytt (3,-)
Steiner Ege (37) mener at kroppen hans ikke tåler å spille alle kampene i håndball-EM og ber lanslagssjef Robert Hedin om å spare ham.
- Det vil svekke Norge, mener landslagssjefen.
- Det er forferdelig mange kamper og yngre blir jeg ikke. Håper fordele spilletiden mer enn det har vært de siste årene. Det kan være at jeg tåler det, men så er jeg vrak i en måned etter det, sier Ege til TV 2 Sporten.
I så fall vil det bety at Ole Erevik og mesterskapsdebutaten Magnus Dahl får større ansvar i en turnering der ikke fins enkel motstand.
- Hvor mye svekkes Norge om han ikke spiller?
- Han er blant de beste i verden. Så visst svekkes vi. Vi spiller med den som er best for dagen. Om det er Steinar så får han stå. Visst skal vi tenke på fremtiden også. Men det viktigste er å vinne, understreker Hedin.
TV 2 Sport følger handball
| Publisert | 14.12.2009 19.23 |
| Oppdatert | 14.12.2009 22.39 |


