Anja Andersen
Anja Andersen Foto: Aas, Erlend/SCANPIX

Anja ville ikke ha medaljen

Bronse betyr ingenting for FCK-treneren.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Send HÅNDBALL til 1984 for siste håndballnytt (3,-)

Anja Andersens FC København slo SK Aarhus 27-22 i sesongens siste kamp. Med det sikret Cecilie Leganger og lagvenninnene seg bronse og Mesterliga-plass.

Det utløste ingen jubel hos trener Andersen, som stakk rett i garderoben etter kampen og droppet premieutdelingen.

En lagleder kom ned i garderoben for å gi henne medaljen etterpå.

- Den kan du gi til noen andre, var Anja Andersens reaksjon.

- Den betyr ingenting for meg. Derimot er jeg glad for at vi kvalifiserte oss til Mesterligaen, sa Andersen til sporten.dk.

Det er ikke første gang Anja gir fra seg medaljer. I 1993 tok hun VM-sølv med Danmark. Medaljen ga hun til Frode Kyvåg som hun hadde hatt som trener i Bækkelaget.

TV 2 Sport følger handball

Les også:
Cecilie Leganger røk akillessenen
Cecilie Leganger røk akillessenen

Den norske toppkeeperen kan være ute i opp til et halvt år.

Planlegger verdens beste håndballforsvar
Anja Andersen planlegger verdens beste håndballforsvar

Den tidligere håndballrebellen har lagt planer for et superforsvar.

Anja Andersen i trekantdrama
Anja Andersen i trekantdrama

FCK-trener Anja Andersen har gått fra kjæresten, som hun også er trener for. Gjett hvem som er hennes nye flamme...

 
Comments powered by Disqus
Siste nytt Video Mest lest
Sendeskjema Resultat Sumo Sport
12.24 Usikker framtid for Lunde-Borgersen Kristine Lunde-Borgersen er fortsatt i villrede om sin klubbframtid. 20.18 Elverum mester etter håndballdrama Elverum tapte med fem mål, men er sluttspillmester i håndball. 17.04 Nordmann blir trener i Bundesliga Kristoffer Kleven Moen er del av en trenertrio som overtar Bergischer ut sesongen. 15.07 Oppsal-spillere fikk medhold i retten Tre spillere har fått medhold i Oslo tingrett om at håndballklubben Oppsals oppsigelser i fjo... 10.10 Mamelund før finalen: – Seks mål er ingenting Haslum-stjernen tror at det er fullt mulig å ta igjen forspranget til Elverum. 23.09 Kjelling utleid til klubb i Qatar Holder formen ved like frem mot VM-kvalifiseringskampene mot Ungarn. Og åpnet med seier. 21.48 Stegavik sto frem og sikret første finalestikk til Elverum Nå må Haslum skjerpe seg til returkampen. 21.16 Györs rot på hjemmebane ble skjebnesvangert Heidi Løke og Katrine Lunde Haraldsen kunne ikke hindre at Buducnost vant mesterligafin... 20.32 Løke sikter på ny tittel «Norskeklubben» Györ må spille en superkamp for å vinne mesterligaen i håndball lørdag, 14.12 Se Lille-Tvedten (2) «skru'n» som pappa Lille Luka Tobias er bare to år, men allerede en ballkunstner som sin far. 20.50 Nå blir det tøft for Løke og Haraldsen Györ vant bare med to mål i første finalekamp i Mesterligaen. 19.14 Haslum sikret seg finaleplass Uavgjort i andre kamp holdt akkurat. 12.44 Bøhn før Mesterliga-finalen: – Tror ikke det er mulig for et bortelag å vinne her Györ vil kvitte seg med Europa-spøkelset og ta Mesterliga-gull. 10.34 Sven Tore Jacobsen tilbake som håndballtrener Mannen som revolusjonerte norsk kvinnehåndball tar jobben med å skaffe Trondheim et eliteseriela... 20.35 Første stikk til Haslum og Fyllingen Fyllingen stengte igjen mot Elverum, mens Haslum hadde få problemer i Drammen.
Tippekupongen
Lørdag
Søndag
Midtuken
 
Kryss
TV 2Folker.
 Kamp
H
U
B
H
U
B
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Slett
Bruk

(Scoringsvarsel koster kr 3,- per melding)
reklame