Vålerenga sikret seg opsjon på Pedersen-kjøp
Marcus Pedersen reiser til Norge for å finne scoringsformen igjen.
Se storkampene på TV - ring 02220
Se alle Premier League-kampene på Sumo
La Manga/Bergen (TV 2 Sporten): Marcus Pedersen vender nå tilbake til norsk fotball etter en tung tid i Vitesse. Han går på lån til VIF, som har opsjon på kjøp.
- Først og fremst fordi jeg har lyst til å spille kamper igjen, score mål og komme meg godt i form igjen. Det er grunnen til at jeg så etter klubber der jeg kunne spille. Jeg kjenner jo Tippeligaen godt, sier Marcus Pedersen til TV 2 Sporten.
- Med Marcus Pedersen får vi forhåpentligvis det siste lille ekstra aller fremst, sier VIF-trener Martin Andresen om nyervervelsen.
- Det er en låneavtale frem til sommeren. Jeg må tenke på meg selv. Jeg må spille og komme meg i form. Det er utenlandsproff som er drømmen min og jeg tror det er positivt for meg det jeg gjør nå, sier spissen.
Han røper at Vålerenga var veldig interessert og hadde midler til å dekke lønnen hans.
Les også: VIF seirende ut av ampert oppgjør
- Jeg har hatt et par samtaler med Martin. Han vil spille morsom og offensiv fotball. Jeg må bare gjøre som jeg gjorde i Godset, sier Pedersen, som må ordne noen ting i Nederland før han reiser til la Manga for å slutte seg til VIF-troppen.
- Dette er en avtale som er fordelaktig for begge parter. Fokuset vår nå er at Marcus skal få tilbake selvtilliten og finne tilbake til den spissen han var i Godset. Låneavtalen varer frem til 1. august og Vålerenga har sikret seg en opsjon på kjøp, sier agent Jack Karadas.
- Vi kommenterer ikke detaljene i avtalen, men jeg kan bekrefte at vi overtar lønnsforpliktelsene og beholder Marcus Pedersen frem til 1. august for så eventuelt å kjøpe ham, sier Andresen.
Marcus Pedersen er ventet til Oslo for medisinsk test seinest fredag og skal så til Slovenia med U-landslaget neste uke.
| Publisert | 22.02.2012 21.22 |
| Oppdatert | 22.02.2012 21.22 |


