TIL VÅLERENGA: Rosenborgs Andreas Nordvik lånes ut resten av sesongen.
TIL VÅLERENGA: Rosenborgs Andreas Nordvik lånes ut resten av sesongen. Foto: Kallestad, Gorm/SCANPIX

Vålerenga henter Rosenborg-spiller

Leier Andreas Nordvik (22) ut året.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Se storkampene på TV - ring 02220
Se alle Premier League-kampene på Sumo

- Andreas er en spiller Rosenborg har stor tro på, men han får ikke spille ofte nok der oppe, sier sportsdirektør Truls Haakonsen til vif-fotball.no.

Hovedtrener Tor Ole Skullerud er fornøyd med å ha sikret seg bedre dekning i forsvaret, og Nordvik vil være spilleklar allerede til søndagens kamp mot Strømsgodset.

- Andreas er en anvendelig spiller som kan bekle alle rollene i forsvaret. Han er god med begge bein og det blir en nyttig mann for oss. Vi ser fram til å få han på plass, sier Skullerud.

Ifølge Vålerenga-treneren er aktuell for spill søndag.

- I øyeblikket er det midtstopperposisjonen hvor vi trenger mest hjelp og folk og der kan Andreas bidra. Allerede søndag har vi Jarl André Storbæk ute med gule kort, så det kan godt hende han blir brukt som back allerede da. Vi får se an mot helgen, sier Skullerud.

 
Comments powered by Disqus
Siste nytt Video Mest lest
Sendeskjema Resultat Sumo Sport
Tippekupongen
Lørdag
Søndag
Midtuken
 
Kryss
TV 2Folker.
 Kamp
H
U
B
H
U
B
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Slett
Bruk

(Scoringsvarsel koster kr 3,- per melding)
reklame