Tippeligatipset 2010 - Nummer 10: Start

Petter Myhre tror Start faller én plass i forhold til forrige sesong.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

Se Barclays Premier League og Tippeligaen på din iPhone! Last ned i App Store her!

Se TV 2 Sportens Start-tips i videovinduet over!

Vårt tips til plass nr. 10: Start
Plassering i 2009: 9
Stadion: Sør Arena (Kapasitet på 15 000)
Trener: Knut Tørum (siden desember 2008)
Toppscorer i 2009: Mads Stokkelien (10 mål)
Supporterklubb: Menigheden
Egen målsetting: Å gjøre det bedre enn i fjor.
Meritter: Seriemester 1978 og 1980
Fakta om byen: Kristiansand er Vest-Agders største by og fylkets administrasjonssenter. Med drøye 80 000 innbyggere rangeres Kristiansand som Norges femte største by.

Tippeligaen i altomfotball.no: Tabell | Terminliste | Statistikk

Les også: Tørum: - Årst er en ledertype vi trenger

Petter Myhres vurdering av lagdelene:
Keeper:
Kennet Høie sannsynlig førstevalg, med Nilssen tilbake fra FCK som et godt andrevalg. Disse sammen med Tommy Runar er alle blant Norges beste igangsettere med bein og armer.

Forsvar: Clarence Goodson er Start sin desidert viktigste forsvarer, og blant Tippeligaens beste. De andre stopperalternativene har tempoproblemer. Den lagdelen med flest spørsmålstegn i Start laget.

Midtbane: Owello blir stabilisatoren og sjefen sentralt, med Bolanos som den store artisten på kanten. Jevn kamp om de andre plassene med Børufsen som sannsynlig venstrekant.

Angrep: Spennende å se hvordan de komponerer laget for å få plass til potensielle målscorere som Årst, Hulsker og unggutten Stokkelien. Fevang god i den hengende spissrollen.

Se hele spillertroppen til Start i altomfotball.no.

Petter Myhres tre profiler:

1) Ole Martin Årst: Endelig skadefri etter to sesonger med skader. 0 kamper i 2008 og 2 kamper i 2009. Har vist i oppkjøringen at han kan være med å bidra til å avlaste Hulsker, Stokkelien og Bolaños som målscorere. Jobber alltid hardt for laget og har gjennom sine 70 mål på 175 Tippeliga-kamper vist hva han er kapabel til.

2) Clarence Goodson: En av Starts viktigste spillere. Bestemann i en backfirer som til tider var lekk i 2009. God på hodet og flink til å posisjonere seg, men må unngå skader i større grad enn i 2009 hvis Start skal holde seg unna nedrykkslagene.

3) Christian Bolaños: Tok Tippeligaen med storm i fjor, og er god én mot én offensivt, har gode avslutninger og innlegg med begge bein. På sitt beste en av Tippeligaens største artister. Hadde en down i likhet med Start på høsten hvor han kun scoret 1 mål (6 mål på våren).

Foto: Tor Erik Schrøder/Scanpix

Vurderinger fra klubben:
Knut Tørum, trener:
- Vi skal gjøre det bedre enn i fjor. Vi satser på å nærme oss de seks beste, og satser på å komme et godt stykke opp på øvre halvdel

Bård Borgersen :
- I fjor fikk vi niendeplass, men kunne havnet på sjette. Men jeg er ikke så opptatt av det plasseringsmessige, men heller at vi er et positivt innslag i forhold til spill. Vi ønsker å skape engasjement

Alf Petter Mollestad, talsmann for Menigheden:
- Tiende er vel forholdsvis lavt i forhold til det vi presterte på topp i fjor. Jeg vil anta at det blir videreført i år og at vi får luket vekk det dårlige. Troppen er bedre selv om det ikke har kommet noen nye. Jeg tror heller vi kan sikte oss inn mot toppen, og er vi gode nok kan vi klare topp fire

Spillere inn: Ole Martin Årst (Skulle legge opp, men har signert ny avtale)

Spillere ut: Leif Otto Paulsen (Vigør), Erik Mykland (lagt opp)

Sjekk alle TV 2 Sportens tabelltips:
1. Rosenborg
2. Molde
3. Stabæk
4. Vålerenga
5. Odd
6. Viking
7. Brann
8. Lillestrøm
9. Tromsø
10. Start
11. Aalesund
12. Strømsgodset
13. Hønefoss
14. Sandefjord
15. Haugesund
16. Kongsvinger

tv2sporten.no følger fotball

Les også:

Hva andre aviser skriver:
Les også:
- Årst er en ledertype vi trenger
Tørum: - Årst er en ledertype vi trenger

I Kristiansand krysser man fingrene for at veteranspissen skal holde seg skadefri denne sesongen.

Tippeligatipset 2010 - Nummer 11: Aalesund
Tippeligatipset 2010 - Nummer 11: Aalesund

Petter Myhre tror Aalesund tar steget ut av gjørma - så vidt.

Myhre tror Godset tar 12. plassen
Tippeligatipset 2010 - Nummer 12: Strømsgodset

Petter Myhre tror Godset-ungguttene sikrer ny Tippeliga-kontrakt.

Tippeligatipset 2010 - Nummer 13: Hønefoss
Tippeligatipset 2010 - Nummer 13: Hønefoss

Om Petter Myhre får rett kan Hønefoss juble for fornyet kontrakt etter sin første Tippeliga-sesong noensinne.

- Sandefjord ender på kvalik
Tippeligatipset 2010 - Nummer 14: Sandefjord

Petter Myhre mener Sandefjord mangler en målscorer. Kan Malick Mane og co levere varene?

Tippeligatipset 2010 - Nummer 15: Haugesund
Tippeligatipset 2010 - Nummer 15: Haugesund

Opprykksjubelen blir erstattet av nedrykkssorg dersom Petter Myhre får rett i sitt tips.

Tippeligatipset 2010 - Nummer 16: Kongsvinger
Tippeligatipset 2010 - Nummer 16: Kongsvinger

Forrige gang KIL var i Tippeligaen holdt de seg der i 17 år. Denne gangen tipper Petter Myhre at det blir med det ene.

 
Comments powered by Disqus
Siste nytt Video Mest lest
Sendeskjema Resultat Sumo Sport
Tippekupongen
Lørdag
Søndag
Midtuken
 
Kryss
TV 2Folker.
 Kamp
H
U
B
H
U
B
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Slett
Bruk

(Scoringsvarsel koster kr 3,- per melding)
reklame