Strømsgodset og Manchester City inngår samarbeid
- Vi har fått en ufattelig gunstig og fin avtale med City, sier Jostein Flo.
Se storkampene på TV - ring 02220
Se alle Premier League-kampene på Sumo
Tirsdag kveld ble det klart at stortalentet Mohammed Abu skal spille for Strømsgodset frem til neste høst.
- Abu er veldig lik Rosenborgs Anthony Annan i spillestilen, typisk afrikansk midtbaneanker. Han har spilt flere kamper for B-laget til City, som tross alt holder høyt nivå. Abu har ekstreme ferdigheter og blir sett på som en av de mest spennende spillerne i Ghana, forteller Jostein Flo til Drammens Tidende.
Midtbanespilleren fra Ghana oppfyller ikke kravene for å få arbeidstillatelse i England. Derfor måtte Manchester City, som eier spilleren, leie ham ut til en klubb i et land hvor reglene ikke er like strenge.
Valget falt på Strømsgodset og i kjølvannet av utlånsavtalen, ble de to klubbene enige om et større samarbeid.
Planen er at unge talenter fra Manchester City skal kunne dra til Strømsgodset på lån for å få kamptrening på høyere nivå enn reservelagsligaen i England, skriver Drammens Tidende.
Det er også planen at dersom City henter spillere fra land utenfor EU, så kan de bli leid ut til Godset i en periode for lettere å få arbeidstillatelse i England.
Det ligger også i avtalen at Strømsgodset får en førsterett på å hente spillere permanent dersom de ikke blir vurdert som gode nok for City etter utlånsperioden i Drammen. Strømsgodset får også en prosentandel av videresalg av spillere som har vært på lån i klubben.
- Vi ble raskt enige om betingelsene og har fått en ufattelig gunstig og fin avtale med City, sier Flo til avisen.
| Publisert | 01.09.2010 10.12 |
| Oppdatert | 01.09.2010 16.48 |


