Se hva Rosenborg ønsker seg til jul
...og hva sportslig leder Erik Hoftun frykter på overgangsmarkedet.
Se storkampene på TV - ring 02220
Se alle Premier League-kampene på Sumo
Lerkendal (TV 2 Sporten): Erik Hoftun jobber på spreng med å sette 2011-utgaven av Rosenborg, og et par nye spillere står på ønskelisten.
VIDEO: Se lengre intervju med Erik Hoftun i videovinduet over.
- To eller tre forlater oss, og i utgangspunktet bør vi ha inn samme antall som drar, slår Erik Hoftun fast overfor TV 2 Sporten.
Steffen uavklart
Roar Strand legger opp, Vadim Demidov reiser til Real Sociedad, mens unge Jo
Sondre Aas ikke får forlenget kontrakt. I tillegg har Abdou Razack Traore
reist til Polen.
Foreløpig har RBK kun hentet inn stopper Tom Erik Nordberg fra Ranheim, mens Annan-kamerat Bobby Short kom til kort under prøvespill nå i desember.
- Ellers er alle i utganspunktet med videre, men intet er avklart rundt Steffen Iversen så langt, sier Hoftun om spissen som er uten kontrakt fra nyttår og er linket til både England og USA.
KAN FORSVINNE: Steffen Iversen forlater kanskje Rosenborg før neste sesong. Foto: Aas, Erlend/Scanpix
Må ha billige spillere
RBKs sportslige leder nekter konsekvent å si hvilke spillere
klubben jakter, men torsdag meldte TV 2 at RBK
byr på Strømsgodsets Fredrik Nordkvelle.
I tillegg er det klart at klubben trenger en stopper etter å ha mistet både Kris Stadsgaard og Vadim Demidov.
- Parallelt med spillerlogistikken jobbes det hardt med budsjett 2011 og det henger sammen, men å finne gode spillere som ikke koster skjorta er det viktigste.
BLIR BOSMAN: Per Ciljans Skjelbreds kontrakt med Rosenborg går ut i 2011. Foto: Alley, Ned/Scanpix
Ciljan kan bli Bosman
Kontraktene til Per Ciljan Skjelbred, Anthony Annan, Mikael Lustig,
Fredrik Winsnes og Kjell Rune Sellin går ut i 2011, og flere vil trolig bli
hete kandidater på overgangsmarkedet fremover.
- Markedet er som det har vært, det som er utfordrende for RBK er at handlefriheten ikke er som det var, vi må være enda dyktigere for å finne de rette spillerne. Overgangssummene ligger fortsatt på et kunstig høyt nivå, mener Hoftun.
PS: Bakary Sare er innleid fra Anderlecht i Belgia ut 2010, mens Mattias Bjärsmyr er på lån fra Panathinakos frem til sommeren 2011 (RBK har opsjon på kjøp).
| Publisert | 09.12.2010 10.01 |
| Oppdatert | 09.12.2010 10.14 |


