Nordlie slår tilbake mot Bohinen
...men innrømmer at han er en krevende leder.
Se storkampene på TV - ring 02220
Se alle Premier League-kampene på Sumo
Tom Nordlie måtte slutte i Fredrikstad – av økomomiske årsaker. Den forklaringen kjøpte imidlertid ikke TV 2 Sportens fotballekspert Lars Bohinen, som mente andre grunner måtte ligge bak.
LES OGSÅ: Fredrikstad-spillerne
har fått munnkurv om trenerskiftet
LES OGSÅ: Bohinen
kjøper ikke FFKs forklaring
LES OGSÅ: Nordlie
ferdig som FFK-trener
- Det er et tegn på andre grunner ligger til grunn, når de går tilbake til utgangspunktet. Jeg tror Tom Nordlies tøffe og krevende trenerstil har innhentet ham, sa Bohinen til TV 2 Sporten torsdag.
- Tøff og krevende
Og:
- Tom Nordlie er av mange ansett som en redningsmann. Det sies at man ikke kan holde ut med Nordlie i mer enn 3-6 måneder, fordi han er for tøff og krevende. Men han er dyktig faglig, og klarer han å tilpasse seg en moderne og ikke fullt så autoritær lederstil så får vi se ham tilbake i en norsk fotballklubb ganske snart.
Se Bohinens uttalelser om Nordlie (artikkelen fortsetter under videovinduet):
Dagen etter exiten i Fredrikstad var Tom Nordlie gjest i God Morgen Norge sammen med konen Jannicke.
Der benyttet han anledningen til å slå tilbake mot Bohinen.
- Har rett i noe av det han sier
- Jeg tenker at Bohinen har noe rett i det når han sier at jeg har en
krevende lederstil. Min stil kan oppfattes som krevende og tydelig
lederskap. Men Lars skal være litt forsktig, mener Nordlie, og fortsetter:
- Han sluttet vel både i Vålerenga og Stabæk av økonomiske årsaker selv. Jeg kjenner Lars, han er en ålreit fyr. Men hadde jeg vært han så ville jeg gransket sannheten litt mer før du mener noe, sier Nordlie.
Nordlies bedre halvdel, konen Jannicke, mener treneren har fått mye ufortjent pepper i media den siste tiden.
- Jeg synes mediabildet har endret seg mye. Før synes jeg media var mer fokusert på sak. Nå er det mye mer personfokusert. Det har forandret seg veldig, men det er vel en del av showbiz, sier hun.
Skal tilbake
Nordlie er fast bestemt på å vende tilbake som trener.
- Jeg mener at jeg har de beste årene foran meg, slår en revansjesugen Nordlie fast.
Se Nordlies «avskjedstale» i Fredrikstad:
| Publisert | 29.01.2010 09.39 |
| Oppdatert | 29.01.2010 09.48 |


