Nilsen tror Huseklepp kan toppe fjorårssesongen
- Uansett hvilket lag Huseklepp hadde spilt på ville han vært veldig viktig, sier Brann-treneren.
Se storkampene på TV - ring 02220
Se alle Premier League-kampene på Sumo
TV 2 Sportens tabelltipper Petter Myhre sier at det blir Brann på sjuendeplass i Tippeligaen denne sesongen. Hva bergensklubbens faktiske målsetting blir er imidlertid ikke klart.
- Vi har ikke kommet med en offentlig målsetting. Dialogen er grundig internt og vi ser på det hele tiden, sier Brann-trener Steinar Nilsen til TV 2 Sporten.
Les også: Tippeligatipset 2010 - Nummer sju: Brann
- Håper det er et veldig dårlig tips
Han legger likevel ikke skjul på at han ser for seg en plassering som er
bedre enn den Myhre tipper for Brann.
- Jeg vet ikke hvordan det blir grunngitt, men jeg håper det er et veldig dårlig tips og vi jobber for at det skal bli et veldig dårlig tips, sier Nilsen.
- Hva er blir det viktigste for Brann denne sesongen?
- At vi fortsetter å utvikle enheten både offensivt og defensivt, samt enkeltspillere. Vi fikk en del landslagsspillere i fjor, og vi ønsker å utvikler spillere i landslagsøyemed. Det er et godt tegn, og en klar målsetting, forklarer Nilsen, som ikke venter noen flere forsterkninger før seriestart.
- Det ser ikke ut til at vi får hentet noen nye, vi har ikke økonomiske muskler til det. Vi jobber med det laget vi har, og vi skal selge oss ekstremt dyrt, sier han.
- Huseklepp viktig uansett lag
En som garantert blir viktig dersom Brann skal gjøre TV 2 Sportens tips
til skamme er fjorårstoppscorer Erik Huseklepp.
- Han var den beste norske spissen i Tippeligaen forrige sesong, så det sier seg selv. Uansett hvilket lag han hadde spilt på ville han vært veldig viktig, sier Nilsen.
- Kan han toppe den fantastiske fjorårssesongen?
- Ja, jeg tror jeg virkelig han kan gjøre en meget god sesong. Det er fullt mulig, sier Nilsen.
En mulig akilleshæl kan imidlertid være forsvaret. Petter Myhre peker på at det er et stort usikkermoment rundt hvem som skal utgjøre duoen i midtforsvaret.
- Det er tre som utmerker seg som klare stoppervalg nå, og det er (Rodolph) Austin, Yaw (Ihle Amankwah) og Ollie (Ólafur Örn Bjarnason), sier Nilsen.
- Mjelde blir veldig bra
Det er også knyttet spenning til nykommeren Erik Mjelde. Bergenseren
returnerte til Brann etter en meget god fjorårssesong, og kan sørget for
scoringer fra midtbanen. Det har Brann manglet de siste sesongene.
- Det vi har sett er veldig positivt, og han har taklet overgangen til Brann på en god måte, sier Nilsen.
Erik Huseklepp tror også Mjelde vil tilføre Brann noe ekstra på midtbanen.
- Det tror jeg blir en veldig god forsterkning. Han blir veldig bra for oss, sier Huseklepp til TV 2 Sporten.
Brann-stjernen er optimist på lagets vegne få dager før seriestart.
- Jeg er positiv. Vi har hatt en god vinter og fått trent godt. Vi har jobbet godt med den defensive og offensive strukturen i laget, sier Huseklepp, som ikke likhet med Steinar Nilsen satser på å gjøre TV 2 Sportens tips til skamme.
- Det er vel der de fleste har tippet oss. Jeg vil ikke mene noe om det. Folk får tippe hva de vil, og så får vi jobbe for å bli bedre, sier Huseklepp.
- Dere satser på å gjøre tipset til skamme?
- Ja.
- Skal bli bedre
Brann-angriperen har satt seg følgende mål for sesongen:
- Jeg skal bli bedre, og har mål om å gjøre det like bra som i fjor. Og så har jeg mål om å være med på landslaget og spille jevnlig der, sier Huseklepp.
- Og du satser på å score like mye som i fjor?
- Jeg håper på det, men det viktigste er prestasjonene og så målene, men det henger jo ofte sammen, sier Huseklepp, som ikke har satt sett noe mål om et visst antall scoringer.
Bataljonen-lederen håper på medalje
Bataljonen-leder Frode Hellebø er optimist på Branns vegne denne sesongen.
- Jeg håper på medalje. Brann er ikke verre stilt enn de andre klubbene i Norge. Brann er kapable til å være med, sier han.
Hellebø synes Myhres tips om sjuendeplass er i overkant pessimistisk på Branns vegne.
- Det var veldig negativt. Så langt ned tror jeg ikke de kommer. Jeg mener vi har et mannskap som kan matche de fleste. Rosenborg har et forsprang når det gleder spillermateriell og økonomi, men de kommer til å få kamp lenge og Brann er kapable til å være med å kjempe om medalje, sier Hellebø.
Han innrømmer imidlertid at stemningen er delt blant supporterne.
- Det har vært litt blandet. En del er litt preget av at det har vært en del negative vinklinger i mediene i vinter, men det snur seg ofte når serien starter og man får et par gode kamper, sier Hellebø, og legger til:
- Vårt formål er uansett å støtte laget i tykt og tynt.
| Publisert | 10.03.2010 13.27 |
| Oppdatert | 10.03.2010 13.29 |


