Nannskog og Kobayashi sendte Glimt ned
Stabæk slo Bodø/Glimt 2-0 på Telenor Arena. Dermed er Glimt klar for Adeccoligaen.
Se storkampene på TV - ring 02220
Se alle Premier League-kampene på Sumo
Stabæk - Bodø/Glimt: 2-0
Vi fulgte kampen minutt for minutt i vårt livesenter
Telenor Arena/Bergen (TV 2 Sporten): Stabæk slo Bodø/Glimt 2-0 i hjemme på Telenor Arena søndag kveld. Daigo Kobayashi og Daniel Nannskog scoret målene for Stabæk.
Dermed er det klart at Glimt slår følge med Lyn ned til Adeccoligaen. Stabæk på sin side kunne juble over å ha sikret bronsemedaljen.
- Vi er enormt skuffet. Det er ikke noe tvil om det. Vi måtte vinne, det klarte vi ikke. Da blir det Adeccoliga, sa Glimt-trener Kåre Ingebrigtsen til TV 2 Sporten etter kampen.
Se intervju med Ingebrigtsen i videovinduet øverst.
Tippeligaen: | Tabell | Toppscorer | Terminliste |
- Fremtiden ser lys ut
Glimt reddet plassen i fjor med tilnærmet samme mannskap. Ingebrigtsen har
følgende forklaring på hvorfor de ikke greide å holde seg i år:
- Forskjellen er at vi ikke har vært flinke nok og gode nok. Vi har spilt veldig mange jevne kamper som vi ikke har klart å bikke i vår favør. Det klarte vi i fjor, analyserer Ingebrigtsen.
- Hvordan ser fremtiden ut for Bodø/Glimt?
- Fremtiden ser lys ut den. Vi skal ta sats og komme sterkt tilbake.
Se intervju med Ingebrigtsen i videovinduet under:
Jönsson storfornøyd med bronsen
Stabæk-trener Jan Jönsson var godt fornøyd med å ha tatt medalje i tredje
sesongen på rad etter seriegull i fjor og sølvmedalje året før.
- Det er veldig bra det. Kanskje en like bra prestasjon som sølvmedaljen. Gullmedaljen var naturligvis litt spesiell, men kanskje er det en like stor prestasjon som det også.
Han var ikke imponert over det Bodø/Glimt presterte i skjebnekampen.
- Jeg er veldig glad for at vi vinner kampen, holder nullen og spiller i Europa neste sesong. Det ble en spesiell match i dag når Bodø hadde det utgangspunktet de hadde. Det var lavt tempo og vanskelig å få fart på den. Jeg forstår Bodø, de visste ikke riktig hva de skulle gjøre. Det var en trøblete kamp for dem i dag som de desverre har hatt flere av denne sesongen, sier Jönsson.
Se intervju med Jönsson i videovinduet under:
Viktige hendelser i kampen:
16 minutter: Daigo Kobayashi spillte vegg med Daniel Nannskog.
Japaneren kom seg forbi Rønning, men ble taklet og gikk i bakken. Stabæk
ropte på straffespark, men Edvardsen vinket spillet videre. Reprisen viste
at Rønning ikke traff ballen i situasjonen.
Se situasjonen og døm selv i videovinduet under:
1-0 (45 minutter): Stabæk fikk en siste mulighet til å score før pause da de ble tildelt frispark på venstrekanten. Japaneren Daigo Kobayashi sendte ballen hardt med skru mot bakerste stolpe. Ballen gikk over hele feltet og snek seg inn i det lengste hjørnet bak Pavel Londak i Glimt-målet.
2-0 (74 minutter): Daniel Nannskog doblet Stabæks ledelse i andre omgang. Mix Diskerud fant svensken foran mål og Nannskog sklei inn 2-0 fra kort hold.
Dermed måtte Glimt ha tre mål for å ha håp om videre eksistens i Tippeligaen.
Se høydepunkter fra kampen i videovinduet under:
| Publisert | 25.10.2009 19.59 |
| Oppdatert | 26.10.2009 07.51 |


