- Jeg ble dopet og svindlet
SNAKKER UT: Thomas Myhre. Foto: Solum, Stian Lysberg/SCANPIX

Myhre fikk påvist narkotika i blodet

Thomas Myhre hevder at han ble svindlet for 160.000 kroner og dopet på Marbella.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

Se storkampene på TV - ring 02220
Se alle Premier League-kampene på Sumo

Forrige uke avsluttet Thomas Myhre sitt arbeidsforhold med Viking med umiddelbar virkning.

Verken Myhre selv, Viking, eller partenes advokater har ønsket å si noe om årsaken til den tidligere Viking-keeperens triste sorti i Stavanger-klubben.

- Tre dager etter hjemkomst, etter selv å ha kontaktet politiet, fikk jeg tatt en hurtigprøve på narkotika. Den slo ut positivt.

Les også: Hareide mener Viking ikke hadde noe valg
Les Davy Wathnes blogg: - Hva skjedde egentlig i Marbella?
Les også: Thomas Myhre ferdig i Viking - med umiddelbar virkning
Les bakgrunnen for konflikten: - Myhre-saken mer alvorlig enn en bytur

Myhre: - Dette skjedde
Nå tar imidlertid Myhre bladet fra munnen og forteller sin versjon av hva som skjedde på treningsleiren i Marbella 22. januar. Det er denne byturen som skal ha vært den direkte årsaken til at advokater ble koblet inn, og arbeidsforholdet med Viking ble avsluttet.

Til VG forteller Myhre at han har fått tappet et kredittkort for nærmere 160.000 kroner.

Avisen skriver at han har en periode på ca 10 timer natt til 23. januar i år som han ikke kan gjøre rede for - og at han via en urinprøve, tatt på eget initiativ tre dager etter hjemkomsten fra Marbella, fikk påvist spor av narkotika i urinen sin.

- Jeg har aldri, og jeg lover på tro og ære, frivillig fått narkotika i min kropp. Jeg ble lurt og jeg ble bedratt, sier han til VG.

Viking fikk lov til å ta seg en tur på byen i forbindelse med treningsleiren på spanskekysten.

- Vi hadde en middag, der det ikke ble rørt alkohol. Så gikk en gjeng opp på mitt rom. Det ble drukket noe, men ikke store mengder, konstaterer Myhre overfor avisen.

Svindlet for 160.000 kroner?
Etterpå dro gjengen videre på en 25 minutters biltur til Puerto Banus. Det neste Myhre husket er at han våknet i en stol - klokken halv elleve dagen etterpå. Fullt påkledd i en ukjent leilighet foran et TV-apparat.

Dermed kom han 20 minutter for sent til Vikings spillermøte.

DOPET: - Jeg ble dopet på Marbella, forteller Thomas Myhre.DOPET: - Jeg ble dopet på Marbella, forteller Thomas Myhre. Foto: Håkon Mosvold Larsen © Scanpix

- Det var gjort flere store uttak på kortet mitt i løpet av natten. Til sammen dreier det seg om mellom 150- og 160 000 kroner. Og tre dager etter hjemkomst, etter selv å ha kontaktet politiet, fikk jeg tatt en hurtigprøve på narkotika. Den slo ut positivt. Jeg ble helt satt ut, sier Thomas Myhre.

Myhre har nå anmeldt episoden. Politiet i Norge og Spania samarbeider nå i saken for å finne ut hva som har skjedd.

- Aldri i tvil
Viking har hele tiden forholdt seg tause om den direkte årsaken til at advokater ble koblet inn, og hvorfor arbeidsforholdet med Myhre ble avsluttet.

- Viking og Myhre har inngått enn avtale om at arbeidsforholdet opphører med umiddelbar virkning. Med bakgrunn i denne episoden, synes jeg det er greit, sa Viking-trener Åge Hareide til Aftenbladet, som svarte slik på spørsmål om han noen gang var i tvil om at utfallet måtte bli slik:

- Nei. Aldri, svarer Hareide kontant.

Ordknapp sportsdirektør
Sportsdirektør Egil Østenstad har hele tiden vært ordknapp om episoden som involverte Myhre.

- I fjor skallet Mame Niang ned Jone Samuelsen, men fikk ikke sparken. Er dette mer alvorlig?

- Det er ingen som har fått sparken i Viking i dag, svarte Østenstad på TV 2 Sportens spørsmål på La Manga forrige torsdag.

- Er det gunstig for klubben å legge lokk på dette?

- Det vil alle ha sine meninger om, men partene har inngått en avtale. En del av den avtalen er at vi ikke ønsker å kommentere saken, sa han.

Se hva Egil Østenstad ville si om Myhres exit til TV 2 Sporten onsdag forrige uke:

Les også:
Hva skjedde i Marbella?
Hva skjedde i Marbella?

Myhre blir ikke med Viking til La Manga
Myhre blir ikke med Viking til La Manga

En syk Thomas Myhre blir ikke med Viking til La Manga.

- Vi jaktet på ny keeper før Myhres exit
Viking jaktet på ny keeper før Myhres exit

Viking startet jakten på en ny keeper lenge før klubben avsluttet arbeidsforholdet med Thomas Myhre.

- Myhre-saken mer alvorlig enn en bytur
- Myhre-saken mer alvorlig enn en bytur

Thomas Myhre har havnet i unåde hos Viking-ledelsen etter at han ikke møtte opp på trening til avtalt tid etter en tur på byen.

- Grovt regelbrudd av Myhre
Hareide: - Aldri i tvil om Myhre-avgjørelsen

Åge Hareide mener Thomas Myhres regelbrudd var så alvorlig at han aldri var i tvil om at keeperens dager i klubben var talte.

- Må ha skjedd noe usedvanlig grovt
- Må ha skjedd noe usedvanlig grovt

Viking-fansen tror klubben har hatt gode grunner for å avslutte arbeidsforholdet med Thomas Myhre.

Her trener ny keeper med Viking
Her trener ny keeper med Viking

Tsjekkeren Zdenek Zlamal imponerte på sin første Viking-trening.

Politiet gjør avhør i Myhre-saken
Politiet gjør avhør i Myhre-saken

Regner med at saken er ferdig etterforsket innen rimelig kort tid

 
Siste nytt Video Mest lest
Sendeskjema Resultat Sumo Sport
Tippekupongen
Lørdag
Søndag
Midtuken
 
Kryss
TV 2Folker.
 Kamp
H
U
B
H
U
B
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Slett
Bruk

(Scoringsvarsel koster kr 3,- per melding)
reklame