Mot raskt eierskifte i Lyn
Atle Brynestad legger nytt press på Lyn, som trolig får nye eiere i løpet av det neste døgnet.
Se storkampene på TV - ring 02220
Se alle Premier League-kampene på Sumo
Brynestad bekrefter overfor TV 2 at han skal i nye møter med Lyn i løpet av kvelden.
- Inge Hansen skal forhandle for meg. Vi har gitt Lyn et nytt og generøst tilbud, og krever en rask avklaring, sier Brynestad til TV2 Sporten.
Han har også et ris bak speilet til Lyn og de nye investorene.
- Hvis ikke klubben godtar tilbudet, så er jeg ikke fremmed for å fortsette som eier de neste 19 månedene. Ut oppsigelsestiden på den avtalen vi har i dag.
God dialog
TV 2 Sporten er kjent med at Brynestad har regnet på hva det vil koste ham å
være i Lyn ut neste sesong. Men har fortsatt som prioritet én å selge
klubben til nye investorer.
Lyn-direktør Erik Langerud bekrefter at de er i dialog med Brynestad, og at møtene i kveld blir avgjørende.
- Vi skal forhandle i løpet av kvelden. Vi er inne i en god dialog, men jeg kan ikke si kategorisk at vi har nye eiere i løpet av kvelden, eller morgendagen. Men jeg kan si at vi vil ha en så rask avklaring som mulig, sier Langerud til TV 2 Sporten.
Lyns utfordring er at Brynestad avgjør hva de nye eierne må bidra med. Klubben har gjeld på over ti millioner, og har i det lengste håpet å få Brynestad til å dekke mer av dette underskuddet. I forrige uke sa Brynestad at det var uaktuelt å gi én krone ekstra til Lyn. Men mye tyder på at han er kommet på glid.
- Hva går det nye tilbudet ut på?
- Det kan jeg ikke kommentere i media. Det sier seg selv. Vi skal i forhandlinger, sier Brynestad.
Langerud bekrefter at kveldens møte blir avgjørende.
- På den ene siden prøver vi å avvikle med det nåværende eierskapet slik at de er fornøyde, samtidig som de nye eierne må vite hva de kommer til, sier Langerud.
Gruppering
Han avviser at det er de nye eierne som satte ned foten for et salg av Igahlo.
- Den nye eierstrukturen har ingenting med at vi avslo budet fra Brann. Det var en selvstendig vurdering gjort av klubben.
Likevel er det ingen tvil om at budet på Igahlo har satt fart i prosessen på å få solgt klubben. Atle Brynestad har kjørt et usedvanlig åpent medialøp den siste uka. Noe som har presset prosessen framover.
- Det er vel noe av dety som har blitt sagt som har gjort prosessen litt vanskeligere for oss, smiler Langerud.
Begge parter er tause om hvem som bli Lyns nye eiere. Men TV 2 kjenner til at Lyns tidligere eier Tom Bergesen trolig er en av flere halvstore investorer som vil danne en gruppering. Lyn vil dermed gå fra å ha én rik onkel, til å ha flere snille fettere.
| Publisert | 21.07.2008 16.24 |
| Oppdatert | 21.07.2008 16.24 |


