Mini: - Barnehagetakter fra Eggen

Mini Jakobsen mener Nils Arne Eggens oppførsel etter seieren mot Vålerenga var helt unødvendig.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Se storkampene på TV - ring 02220
Se alle Premier League-kampene på Sumo

Direkte på TV 2 Sporten søndag kveld gikk en engasjert Nils Arne Eggen rett i strupen på Martin Andresen da Anthony Annans rompeklyping ble tatt opp.

- Når noen kritiserer en av hans spillere er det ikke alltid at han svarer helt rasjonelt. Det var litt barnehagetakter i går.

VIDEO: Se Eggens reaksjon i videovinduet øverst
LES OGSÅ: Her havner Andresen og Eggen i heftig diskusjon

- Jeg orker ikke å diskutere om folk tar hverandre opp i rævva, sa blant annet Eggen – foran en rystet Vålerenga-trener Martin Andresen og flere hundre tusen TV-seere.

Nå får Martin Andresen støtte fra kanskje uventet hold. Tidligere Rosenborg-spiller Mini Jakobsen refser sin tidligere sjef på Lerkendal.

- Martin har helt rett. Nils Arne nektet jo å se på skjermen, men når en diskusjon går mot en av hans spillere så er han slik, sier Mini til TV 2 Sporten.

Refser Annan
Mini refser også Annan for rompeklypingen.

- Annan har fått mye skryt for spillet sitt i det siste, men igjen gjør han en liten dumhet. Det at han klyper en motspiller er helt unødvendig, mener han.

- Var du overrasket over Eggens reaksjon?

- Nei, det er jo Nils Arne. Når noen kritiserer en av hans spillere er det ikke alltid at han svarer helt rasjonelt. Det var litt barnehagetakter i går, svarer Mini.

- Hoftun bør prate med Annan
- Hvordan tror du spillergruppen i Rosenborg reagerer på Eggens TV-opptreden?

- Jeg tror ikke de reagerer noe særlig. Og Erik Hoftun får ikke gjort noe særlig med det – slik er bare Nils Arne, sier Mini, og fortsetter:

- Men det Erik Hoftun bør gjøre noe med, er å ta en ny prat med Annan. For å klype en motspiller på fotballbanen er helt unødvendig, mener fotballeksperten.

REFSER EGGEN: Mini Jakobsen.REFSER EGGEN: Mini Jakobsen. Foto: Lien, Kyrre/Scanpix

- VIF-fansen er nok sinte
- Ble det en seier med bismak for Rosenborg?

- For trønderne og de som holder med Rosenborg, så var det ikke det. Men det er nok verre med bergensere og Vålerenga-fans, som nok er sinte for det som skjedde i og etter kampen, svarer Mini.

Les også:
Her kniper Annan Muri i rumpa
Her kniper Annan Muri i rumpa

- Jeg fikk en finger både her og der, sier André Muri etter Annans rumpekniping.

Her får Henriksen drømmetreff
Rosenborg senket Vålerengas ti mann

Freddy dos Santos ble syndebukk for Vålerenga etter at han ble utvist på stillingen 1-1 i gulloppgjøret mot Rosenborg.

Eggen: - Jeg orker ikke å diskutere om folk tar hverandre opp i rævva
Eggen: - Jeg orker ikke å diskutere om folk tar hverandre opp i rævva

Martin Andresen og Nils Arne Eggen havnet i en opphetet diskusjon i mixed zone etter kampen på Lerkendal.

 
Siste nytt Video Mest lest
Sendeskjema Resultat Sumo Sport
Tippekupongen
Lørdag
Søndag
Midtuken
 
Kryss
TV 2Folker.
 Kamp
H
U
B
H
U
B
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Slett
Bruk

(Scoringsvarsel koster kr 3,- per melding)
reklame