Jarstein avbrøt Viking-treningen
Martin Fillo og Birkir Bjarnason trente alternativt.
Se storkampene på TV - ring 02220
Se alle Premier League-kampene på Sumo
Stavanger (TV 2 Sporten): Rune Almenning Jarstein fullførte ikke Viking-treningen fredag.
Keeperen avkrefter at det er de samme ryggproblemene han slet med under forrige landslagsamling som holder ham utenfor.
- Jeg fikk voldsom hodepine og velger å gå av, sier Jarstein til TV 2 Sporten.
Kampen mot Vålerenga er med andre ord ikke i fare.
- Den kampen gleder jeg meg til. Det er bra trøkk på treningene, og det ser lovende ut, sier Jarstein.
Fillo og Bjarnason ute av drift
Birkir Bjarnason trente ikke i det hele tatt fredag. Islendingen måtte også avbryte treningen torsdag på grunn av en vond tå. Martin Fillo sto også over torsdag og fredag. Vikings fysioterapeut Arne Sture har tro på at Fillo rekker kampen.
- Han sliter med smerter på innsiden av kneet. Fremgangen fra i går og frem til i dag var positiv. Fillo skal testes for alvor på søndag, sier Sture.
Optimistisk Hareide
Åge Hareide er mer optimistisk.
- Vi har ikke tenkt på alternativ til verken Bjarnason eller Fillo. Begge spiller mandag, konkluderer Hareide. Laget trener på gress både lørdag og søndag. Første seriekamp spilles mandag klokken 1900 mot Vålerengen på Ullevål. Med mindre det skulle komme sykdom i troppen stiller Hareide sitt første Viking-lag på denne måten i 4-3-3: Jarstein, Skogseid, Steenslid, Sigurdsson, Bertelsen, Fillo. Sokolowski, Bjarnason, Danielsen, Ingelsten, Ødegaard.
| Publisert | 12.03.2010 14.27 |
| Oppdatert | 12.03.2010 15.02 |


