Hoset: - Betyr mest for fansen

Men Magne Hoset innrømmer at det var deilig å få vist seg skikkelig frem etter mye benkesliting.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Se storkampene på TV - ring 02220
Se alle Premier League-kampene på Sumo

Se intervju med Hoset i videovinduet øverst i saken

Magne Hoset har tilbrakt mye tid på Molde-benken så langt denne sesongen. Midtbanespilleren startet også på benken da Molde gjestet Aalesund og Color Line Stadion.

Molde-trener Kjell Jonevret slapp Hoset utpå etter 54 minutter, det skulle hjemmefansen få merke. For etter intens pipekonsert da han entret banen tok det bare knappe ti minutter før han satte hjemmefansen på «lydløs», mens Molde-fansen kunne juble for 2-0.

Drømmemål
Mame Biram Diouf ordnet 1-0 etter 60 minutter.

Hosets scoring var en perle. AaFK fikk ikke klarert etter en corner, den tidligere Vålerenga-spilleren var nådeløs fra skrått hold og dundret ballen i nettet.

Se drømmetreffet her

- Hvor deilig var det å komme innpå og score borte mot Aalesund?

- Det er godt å ta med seg tre poeng på bortebane uansett hvor man er i Norge. Det er klart det er godt mot Aalesund, men jeg tror det betyr mer for fansen enn det gjør for oss. For oss er dette bare en kamp vi skal vinne, sier Molde-helten til TV 2 Sporten.no.

Bryr seg ikke om piping
Hoset vil ikke gå med på at han synes det er ekstra deilig å score mot erkerivalene.

- Det som er ekstra for meg er at jeg har vært på benken lenge, og så kommer jeg inn og får vist meg fra min bedre side. Det er godt, men noe annet er det ikke for meg.

Aalesund-trener Kjetil Rekdal er ikke i tvil om at Molde er det beste laget hans mannskap har møtt så langt denne sesongen. Hoset slår fast at Molde ikke er uovervinnelige.

- Når det glir for oss så ser det veldig elegant og fint ut, men vi har dårlige dager vi også. Vi må bare fortsette å jobbe.

- Hvordan oppleves det å bli møtt med pipekonsert?

- Det har jeg opplevd i åtte år, så det går bra.

Se kampsammendrag her

Les også:
Se Hosets drømmescoring
Se Hosets drømmescoring

Molde vant fortjent på Color Line Stadion og er fortsatt storebror på Nordvestlandet.

Sa nei til Aalesund
Molde-reserve sa nei til Aalesund

Moldes Øyvind Gjerde (32) fikk to timer på å bestemme seg.

Rekdal «flykter» til Molde
Rekdal «flykter» til Molde

AaFK-treneren reiser hjem for å få fred før «Slaget om Møre og Romsdal».

 
Comments powered by Disqus
Siste nytt Video Mest lest
Sendeskjema Resultat Sumo Sport
Tippekupongen
Lørdag
Søndag
Midtuken
 
Kryss
TV 2Folker.
 Kamp
H
U
B
H
U
B
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Slett
Bruk

(Scoringsvarsel koster kr 3,- per melding)
reklame