Hareide sjekkes ut av skattesnusk-saken
Bostyrer mener Viking-treneren hadde perifer rolle.
Se storkampene på TV - ring 02220
Se alle Premier League-kampene på Sumo
- For oss har Hareide en perifer og uinteressant rolle i denne saken. Hans uttalelser om forholdet til selskapet er riktige. I artikkelen i Finansavisen kan man få inntrykk av at Hareide har underslått et millionbeløp. Slik er det ikke, sier bostyrer Fredrik Bie.
- Det er feilaktig. Det florerer med faktafeil der. Det som er saken kjerne er at jeg var aksjonær i det selskapet, men solgte meg ut lenge før den omtalte transaksjonen, sa Åge Hareide til TV 2 Sporten mandag.
Åge Hareide er mistenkt for ulovlig pengeuttak og skattesvindel, ifølge Finansavisen. Det dreier seg om et ulovlig uttak på 5,1 millioner kroner og han er også mistenkt for å ha unndratt det beløpet fra inntektsbeskatning. I tillegg skal han ha planlagt skatteunndragelser på 17,9 milloner til.
- Jeg har kun solgt mine aksjer for 74 914 kroner. Det har jeg en sluttseddel på og det er bokført. Så jeg er ikke blandet inn i de andre transaksjonene. De 5,1 millionene kjenner jeg ikke til
| Publisert | 24.08.2010 16.14 |
| Oppdatert | 24.08.2010 16.31 |


