Gulsvik syndebukk da Odd tapte etter straffer
Odd Grenland var klart bedre enn sin polske motstander, men en god polsk målvakt ble avgjørende.
Se storkampene på TV - ring 02220
Se alle Premier League-kampene på Sumo
Odd Grenland - Lech Poznan: 0-0 (4-5
etter straffer)
Odd
Grenland var det beste laget i oppgjøret mot den polske storklubben Lech
Poznan i første kamp i 1881-cupen
La Manga.
Grenland-laget produserte en rekke målsjanser, men upresise avslutninger og en god Jasmin Buric i Poznan-målet stoppet Peter Kovács og co.
Kampen måtte dermed avgjøres på straffesparkkonkurranse. Poznan scoret på alle sine fem straffer, mens Odd hadd satte inn sine første fire straffer da Fredrik Gulsvik la ballen på ellevemetersmerket.
Gulsvik misset straffe
Gulsvik skjøt mot det høyre hjørnet, men Buric gikk tidlig og reddet. Dermed
kunne polakkene juble for seier.
Se straffesparkkonkurransen i videovinduet øverst.
Gulsvik var naturlig nok ikke fornøyd med straffemissen.
- Det var ikke mye nervepirrende. Egentlig bare dårlig, men sånn er det noen ganger. Jeg pleier som regel å være god på straffer, men keeperen var der. Jeg skal være glad det bare var treningskamp, sier Gulsvik til TV 2 Sporten.
Unggutten var likevel fornøyd med kampen sett under ett.
- Vi gjør en god kamp og har god kontroll. Vi hadde nok sjanser til å score, men greide det ikke.
- Brant tolv målsjanser
Også Odd-trener Dag-Eilev Fagermo var godt fornøyd med kampen til tross for
at det ble tap.
- Vi gjør en meget god kamp. Vi har vel tolv målsjanser mens de har et par. Det er selvfølgelig dumt at vi ikke vinner når vi har så mange sjanser, men det er fortsatt bare januar, så vi får være fornøyd, sier Fagermo til TV 2 Sporten.
Fagermo vil foreløpig ikke sette seg hårete mål foran seriestart.
- Nei. Den største svakheten vår er bredden. Vi har en tynn tropp, men førsteelleveren kommer til å prestere bra hvis den holder seg skadefri, sier Fagermo.
Myklebust trives med 4-3-3
Nykommeren Magnus Myklebust fikk spille 68 minutter for Odd. Angrepsspilleren
som kom gratis fra Lillestrøm, har funnet seg godt til rette som offensiv
ving i Odds 4-3-3-system.
- Til nå trives jeg veldig godt. Synes vi spiller bra i dag selv om det blir tap, sier Myklebust til TV 2 Sporten.
- Hvordan trives du med måten Odd spiller fotball på?
- Det blir et annet system. Jeg er mer kantspiss i denne rollen og det trives jeg bedre i. Jeg ser frem til å spille i den posisjonen her, sier Myklebust.
Se intervjuer etter kampslutt i videovinduet under:
Se sammendrag av kampen (uten straffekonk) i videovinduet under:
| Publisert | 24.01.2010 20.41 |
| Oppdatert | 25.01.2010 00.14 |


