FFK venter med Nordlie-avgjørelse
MÅ VENTE: Tom Nordlie må vente før han får vite om han trener Fredrikstad i 2009. Foto: Bendiksby, Terje/SCANPIX

FFK venter med Nordlie-avgjørelse

Ingen kommentar før mandag morgen fra FFK-styret.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

Se storkampene på TV - ring 02220
Se alle Premier League-kampene på Sumo

Fredrikstads nye styreformann Svein Johannessen sa tidligere i uken at han ikke ville komme med noen uttalelse angående Tom Nordlies fremtid før torsdag.

Nå utsetter han fristen ytterligere.

- Jeg vil ikke gi noen kommentater før på søndag. Da skal vi ha et styremøte. Dette kommer nok til å vare til langt ut i nattetimene, så egentlig regner jeg ikke med å gi noen kommentar før mandag morgen, sier han til TV 2 Sporten.

På det møtet blir klubbens videre kurs staket ut.

- Der skal vi ta stilling til hvor vi skal kutte. Den økonomiske situasjonen er verre enn antatt. En del kostnader må ned. Da må vi også se på lønnskostnadene. Da kommer det til et punkt hvor jeg ikke kan gi noe svar siden det da dreier seg om personalsaker, sier han.

Etter det TV 2 Sporten erfarer har Tom Nordlie en årslønn på 2,5 millioner kroner, mens assistenttrener Arne Kristian Hanssen tjener rundt 700 000 kroner.

Les også:
- Ekstremt å sparke Nordlie
Semb: - Ekstremt å sparke Nordlie

Toppfotballsjefen reagerer på rotet i Fredrikstad.

Nordlie bobler av sinne
Nordlie bobler av sinne

Tom Nordlie er oppgitt og sint, men prøver å skjule det.

Taus om Nordlies fremtid
Taus om Nordlies fremtid

Fredrikstads nyvalgte klubbleder, Svein Johannessen vil ikke si noe om Tom Nordlies Fredrikstad-fremtid før torsdag.

Uønsket som Fredrikstad-trener
Nordlie er uønsket som Fredrikstad-trener

Det nye klubbstyret vil kvitte seg med Tom Nordlie.

 
Comments powered by Disqus
Siste nytt Video Mest lest
Sendeskjema Resultat Sumo Sport
Tippekupongen
Lørdag
Søndag
Midtuken
 
Kryss
TV 2Folker.
 Kamp
H
U
B
H
U
B
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Slett
Bruk

(Scoringsvarsel koster kr 3,- per melding)
reklame