– Uttalelsene fra Solskjær fremstår som smakløse og usportslige

«Dobbeltmoralsk» Ole Gunnar Solskjær slaktes av Haugesund-leder etter Søderlund-advarsel.

Del med andre:
Twitter Epost Del Facebook
 

Her er dagens tips fra ekspertene! sportogspill.no

Ole Gunnar Solskjær ber spillerne være forsiktig i duell med Haugesunds Alexander Søderlund lørdag.

– Vi må passe på at vi ikke er borti Søderlund inne i 16-meteren. Jeg håper vi får sterke dommere, slike som kan håndtere folk som faller selv om de kan stå på beina, sier Solskjær til Romsdals Budstikke.

Molde-manageren tenker på situasjonen der Søderlund skaffet Norge straffe mot Slovenia tirsdag.

Se straffesituasjonen og sammendrag fra kampen i videovinduet øverst på siden!

Det ble først meldt at Haugesund-spissen innrømmet selv at han falt lett i duellen, men i en pressemelding onsdag mente han at uttalelsen hans var blitt feiltolket.

Fredag fortalte Søderlund til TV 2 at han ikke hadde noe til overs for juks - og forklarte hvordan han opplevde situasjonen på overtid i kvalik-kampen.

– Jeg kom meg forbi en uoppmerksom Solvenia-spiller. Han tok høyrefoten min slik at den gikk i kryss bak venstrefoten. Hadde jeg forsøkt å holde meg på beina, ville jeg ha kommet i ubalanse og avslutningen ville ha gått høyt over, sier Søderlund.

– Smakløs og usportslig
I Haugesund reagerer klubben med overraskelse og avsky på Solskjærs utspill - dagen før de to klubbene møtes.

– Vi håpet og trodde at Ole Gunnar Solskjær sa dette med et glimt i øyet, men etter hvert som vi fikk lese artiklene rundt omkring i media, så fremsto uttalelsene fra Ole Gunnar Solskjær som smakløse, usportslige og et dårlig forsøk på «mind games», sier daglig leder i FK Haugesund, Asle Skjærstad, til TV2.no.

– Slik jeg ser det prøver han å påvirke kamplederne til morgendagens kamp med disse uttalelsene. Jeg har selv bodd i Molde i sju flotte år og har hatt et varmt hjerte for byen og MFK, men jeg må innrømme at jeg får en flau smak i munnen av dette. Det kan virke som om Solskjær forsøker å kopiere «sjæfen» (Alex Ferguson red.anm.). Jeg er overrasket over at en levende legende og ekte fotballhelt gjør dette, fortsetter Skjærstad.

– Dobbeltmoral
Han har ingen sans for måten Solskjær går frem på før lørdagens kamp.

– Jeg tror en kommer lenger med entusiasme og glede, i stedet for pinlige forsøk på å påvirke kampen før den er spilt, sier Skjærstad, som likevel ser humoren i utspillet fra den tidligere Manchester United-spilleren.

– Jeg må le litt av det også, for det er vel bare Solskjær som kan slippe unna med denne type dobbeltmoral. Jeg trodde ikke at han ønsket å fremstå på denne måten, avslutter en lattermild Asle Skjærstad.

(©NTB/TV 2 Sporten)

Avstemning
Filmet Søderlund mot Slovenia?
Les også:
Søderlund føler seg misforstått: – Jeg filmet ikke
Søderlund føler seg misforstått: – Jeg filmet ikke
Drillo om overtidsdramaet: – Riise sto ikke på straffelisten
Drillo om overtidsdramaet: – Riise sto ikke på straffelisten
Riise reddet Norge fire minutter på overtid
Riise reddet Norge fire minutter på overtid
 
Disqus sitt kommentarsystem.
Siste nytt Video Mest lest
Sendeskjema Resultat Sumo Sport

reklame