- Slik vil RBK-millioner gagne norsk fotball
Nils Skutle argumenterer for hvorfor norsk fotball tjener på RBK-suksess i Mesterligaen.
Se storkampene på TV - ring 02220
Se alle Premier League-kampene på Sumo
Følg FCK-RBK minutt for minutt i vårt livesenter fra kl. 20.45
København (TV 2 Sporten): Mens spillerne er ute på gåtur og sportslig peptalk med Nils Arne Eggen før den avgjørende kampen mot FCK, sitter direktør Nils Skutle i hotellobbyen og prøver å overbevise oss om at Europaligaen også er et godt utfall for RBK.
- Vi nådde målet om Europa, og det vil gi gode inntekter og kamper sier Nils Skutle.
Se intervjuet øverst i artikkelen
- Men hvor mange millioner blir det med Champions League?
- Mange, smiler RBKs daglige leder.
RBK vil kunne spille inn godt over 100 millioner kroner i et gruppespill. Den store debatten i Fotball-Norge de siste ukene har vært hvorvidt dette tjener norsk fotball. Seks millioner tilfaller norske lag i rene UEFA-midler om RBK slår ut FCK. RBK-sjefen hevder det blir snakk om mye mer:
- I tiårsperioden fra 1995-2004 har vi gjort et regnestykke på hvor mye penger som har godt til andre klubber fra oss, og det viser 250 millioner til norsk fotball, hevder Skutle i et lengre intervju du kan se i videovinduet over.
| Publisert | 25.08.2010 15.43 |
| Oppdatert | 25.08.2010 15.59 |


