- Ikke verdens undergang om Glimt rykker ned
Kåre Ingebrigtsen kan se langt etter en håndsrekning fra Jan Jönsson og Stabæk på søndag.
Se storkampene på TV - ring 02220
Se alle Premier League-kampene på Sumo
Se reportasje i videovinduet øverst i saken.
Bodø/Glimt er på direkte nedrykksplass og har fire poeng opp til Fredrikstad som er på kvalikplassen. Søndag skal laget fra Aspmyra ut i en tøff bortekamp mot Stabæk som kjemper om sølvet.
- Håper vi kjører på
Glimt må vinne, men kan se langt etter en håndsrekning fra bæringene.
- Det er to lag som sikter mot tre poeng. Vi må gjøre vårt beste for vårt eget publikum. Jeg håper vi kjører på og bestemmer takten, sier Stabæk-trener Jan Jönsson til TV 2 Sporten.
- Ikke verdens undergang
Glimt-trener Kåre Ingebrigtsen maner sine disipler til å beholde humøret,
uansett hva som skjer.
- Vi er nødt til å vinne, og det må vi prøve. Vi kan ikke miste humøret. Det er ikke verdens undergang å tape fotballkamper, og det er ikke verdens undergang om Bodø/Glimt går ned. Skulle vi rykke ned kommer vi til å være utrolig skuffet, men hva kan vi gjøre med det? Da må vi brette opp ermene og komme tilbake sterkere, sier Ingebrigtsen.
LES: Nordlie vil ikke være redningsmann
Bruttern er offensiv før oppgjøret i Telenor Arena.
- Vi må ha seier, så de får bare passe seg.
Sjekk vår ultimate «Supersøndag»-pakke
Sju lag er innblandet i nedrykksstriden, inkludert Lyn. Se rundens «Magic Number».
| Publisert | 24.10.2009 09.12 |
| Oppdatert | 24.10.2009 13.32 |


