Guardiola ønsket av seks klubber
Suksesstreneren vasser i tilbud og nøler med å tegne ny kontrakt med den spanske storklubben.
Se storkampene på TV - ring 02220
Se alle Premier League-kampene på Sumo
FC Barcelonas trener Pep Guardiola opplevde alle manageres drøm da hans Barcelona vant hver eneste konkurranse klubben stilte opp i, og innkasserte seks trofeer i løpet av 2009.
Til tross for de eventyrlige resultatene han har oppnådd i Catalonia vegrer Guardiola seg for å tegne ny kontrakt med Barcelona. Kontrakten hans løper ut etter denne sesongen og spanske medier melder at Guardiola vil avvente utfallet av sommerens presidentvalg i klubben før han tar en avgjørelse om sin trenerfremtid.
Ifølge engelsk tabloidpresse skal Guardiola være sterkt ønsket som Sir Alex Fergusons etterfølger på Old Trafford den dagen skotten gir seg som Manchester United-manager.
Seks interessenter
Guardiolas agent, Jose Maria Orobitg, bekreftet mandag at seks klubber har
kontaktet ham for å sjekke om 39-åringen er «tilgjengelig».
- Vi har mottatt seks tilbud fra klubber som er interesserte i Guardiola, men absolutt diskresjon gjør at jeg ikke kan gå ut med øvrige detaljer, sier Orobitg ifølge The Daily Mail.
Den engelske tabloiden spekulerer i at Manchester United, Manchester City, samt de italienske storklubbene Juventus og Inter er fire av klubbene som har forhørt seg.
Laporta ønsker å forlenge
FC Barcelonas president Joan Laporta håper klubben klarer å beholde «verdens
beste fotballtrener».
- Det er umulig å unngå interesse fra andre klubber. For øyeblikket er han verdens beste trener. Jeg tror han har mye mer å oppnå i Barcelona. Angående kontraktsforlengelsen vil vi få det gjort så fort som mulig, men vi må vente. Vi forstår at han trenger tid til å reflektere over fremtiden, sier den avtroppende Barcelona-presidenten ifølge Reuters.
Guardiola er flytende i engelsk og skal ha utviklet en kjærlighet for italiensk fotball da han spilte for Serie A-klubbene Roma og Brescia mellom 2001 og 2003.
HELT I CATALONIA: Pep Guardiola ble hyllet av spilerne etter å ha innkassert klubbens sjette trofé i 2009. Foto: FAHAD SHADEED/REUTERS
| Publisert | 18.01.2010 18.58 |
| Oppdatert | 18.01.2010 19.53 |


