STRÅLENDE: Dirk Nowitzki var helt strålende da Dallas Mavericks vant den første sluttspillkampen mot San Antonio Spurs.
STRÅLENDE: Dirk Nowitzki var helt strålende da Dallas Mavericks vant den første sluttspillkampen mot San Antonio Spurs. Foto: LOUIS DeLUCA/AP

Nowitzki storspilte og satte rekord

Oklahoma City Thunder klarte ikke å stoppe Dirk Nowitzki tirsdag. Tyskeren storspilte og ledet Dallas Mavericks til seier i første kamp av NBA-semifinalen.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Se storkampene på TV - ring 02220
Se alle Premier League-kampene på Sumo

Mavericks vant 121-112 og tok føringen 1-0 i best av sju kamper.

Nowitzki endte til slutt med strålende 48 poeng. I tillegg senket han 24 av 24 straffekast. Det er rekord i NBA-sluttspillet.

- Vi må gjøre en bedre jobb med å passe på ham, og det skal vi gjøre. Han er en strålende spiller. En av de beste offensivt som jeg har sett i den posisjonen, sa Thunder-trener Scott Brooks.

Mavs-trener Rick Carlisle skrøt av sin tyske stjernespiller.

- Han er så god at når man prøver å stoppe ham, får han mange fouls i sin favør og så scorer han på 24 av 24 straffekast. Det er veldig få spillere i ligaen som kan gjøre det. Dessverre er en av dem Kevin Durant, sa Carlisle. (©NTB)

 
Comments powered by Disqus
reklame