Singh: - Støtter Mos hvis han vil til FCK
Harmeet Singh er mest opptatt av at kompisen har det bra. Derfor kommer han ikke til å fraråde Mos en eventuell FC København-overgang.
Se storkampene på TV - ring 02220
Se alle Premier League-kampene på Sumo
Se Norges siste kamp i King's Cup mot Sør-Korea på TV 2 og TV 2 SUMO fra kl. 10.30 lørdag!
Bangkok (TV 2 Sporten): I Bangkok henger de sammen konstant og smilet er alltid på plass. Det er ingen tvil om at kompisene Harmeet Singh og Mostafa Abdellaoue har det gøy på tur i Thailand.
Forrige sesong ble det ikke like mye tid for de to Vålerenga-guttene til å henge sammen. Mos var på utlån til Tromsø hvor han hamret inn 17 scoringer, noe som førte til at han ble Tippeligaens toppscorer og Tromsø fikk sølv. For Singh og Vålerenga gikk det ikke like bra. Til slutt endte gullkandidaten på en skuffende 7. plass.
Nå er Mos tilbake i Oslo og Vålerenga, noe Singh setter stor pris på.
– Det er godt å ha ham tilbake. Vi har kjent hverandre fra før han kom til Vålerenga og har spilt mye sammen. Kjemien vår er bra og jeg vet hvor jeg har ham. Han kommer til å score masse mål, så det er godt at han er tilbake i hjørnet vårt, sier Singh til tv2.no.
Les også: Dansk avis: – Mos vil til FC København
Dansk interesse
Dessverre for Singh og Vålerenga er det ikke sikkert de får bruke storscoreren i Tippeligaen denne sesongen heller. Danske FC København skal nemlig være svært interessert i å hente Mos til Kongens by.
Nordens mest suksessrike klubb de siste sesongene kan blant annet friste med muligheten for Mesterliga-spill og oddsen for at de skal ta nok en ligatittel er ikke akkurat høy. Som TV 2 Sporten skrev tidlig i januar har de allerede forsøkt seg med et bud på Mos - men spissen er fortsatt Vålerenga-spiller.
Les også: Andresen garanterer Mos spilletid
– Bør gå der han trives
Tidligere i uken skrev danske Ekstra Bladet at Mos har et ønske om å spille i FCK. Det ønsker ikke hovedpersonen selv å kommentere, men kompisen Harmeet Singh gir klar beskjed om at han støtter Mos – uansett hva han velger.
– Han vet hva som er best seg selv. Jeg unner ham alt det beste, så hvis han har lyst å dra til København og han blir solgt til dem, så er det noe jeg ønsker for ham, forteller Singh.
– Han bør gå der han trives. Hvis han trives et annet sted, er det opp til ham å flytte på seg.
Vålerenga-manager Martin Andresen har lovet Mos spilletid i 2012, men kan altså gå glipp av muligheten til å innfri det løftet. 23-åringens kontrakt med Vålerenga går ut etter sesongen, og et salg i januar kan være lagets beste mulighet til å tjene noen millioner på spissen.
Se Norges siste kamp i King's Cup mot Sør-Korea på TV 2 og TV 2 SUMO fra kl. 10.30 lørdag!
| Publisert | 20.01.2012 09.32 |
| Oppdatert | 20.01.2012 09.32 |



