- Er svensk under EM
Harald Rønneberg har plukket ut sin store EM-favoritt. Se hva TV 2-kjendisen svarte i torsdagens nettreff her!
Senkveld-programleder Harald Rønneberg kan ikke akkurat beskrives som fotballgal. Men under sommerens EM-sluttspill i Østerrike og Sveits sitter han benket foran TV-skjermen for å få med seg det meste som skjer på arenaene.
Torsdag kveld er han gjest hos Erik Thorstvedt og Guro Fostervold i EM-studio.
Formiddagen brukte imidlertid den folkelige programlederen til å svare TV 2 Sportens lesere på alt fra EM-favoritter til egne fotballferdigheter.
Heier på Sverige
Og Rønneberg er ikke i tvil om hvem han heier på under mesterskapet.
- Hvilke spiller liker du best og hvilket lag heier du på, lurte Even på.
- Heier på nabolandet! Mange fantastiske spillere.. Ronaldo er jo en stjerne men han må gjøre noe med hockeysveisen. Også veldig fascinert av Chech (skrives det sånn?) og hans svært kledelige hjelm, svare Rønneberg med et smil.
Kanskje ikke så rart siden Harald er oppvokst i Halden - et steinkast fra svenskegrensen og svenskehandel.
Maradona tidenes favoritt
TV 2-kjendisen røpet også sin favorittspiller gjennom alle tider - og
kollega og kompis Thomas Nummes lidenskap for ballsporten.
- Jeg tror kanskje han (Thomas, red. anm) er mer interessert enn meg. Jeg er en typisk periodeinteressent. Jeg er vokst opp med Diego Maradonna så han stiller sterkt men det var en kar på Brasil i samme tidsperiode som het Eder. Han skjøt med venstrebeinet og hardest i verden. I og med jeg også er venstrebeint ble han min helt:) Det gikk rykter om at han hadde skutt hull i målnettet men det var nok bare en myte..
Selv om Tippeligaen har fotballferie fikk Rønneberg sjansen til å fortelle leserne hva som er favorittlaget i Norges øverste divisjon.
- Fredrikstad er mitt lag i og med jeg er østfolding, sier han.
Men om Harald Rønneberg forblir i de tusen hjem som innleid «fotballekspert» er tvilsomt. Han gjør det nemlig klart at Senkveld-jobben kommer foran alt.
- Gir aldri opp Senkveld!
Se bare hva han svarte på følgende spørsmål:
- Er du så ihuga EM-fan at du ville ha flyttet opptaket til Senkveld hvis det var en viktig EM-kamp på TV-en, spurte «Ulfar» om.
- Nei, det hadde jeg ikke gjort:) Senkveld kommer foran alt, konkluderte Harald Rønneberg.
Se lesernes spørsmål og Harald Rønnebergs svar i torsdagens nettreff under:
Skriv inn ditt spørsmål her
(Fortsetter under annonsen)
| Publisert | 11.06.2008 17.19 |
| Oppdatert | 13.06.2008 01.54 |

