Milan har fått bud på Pato
Nå må Silvio Berlusconi avgjøre om han vil selge datterens kjæreste.
Se storkampene på TV - ring 02220
Se alle Premier League-kampene på Sumo
Med Carlos Tévez muligens på vei inn, må noen dra både for å lage plass og for å finansiere argentineren.
Det kan fort bli Alexandre Pato som er sterkt ønsket av søkkrike Paris Saint Germain.
Franskmennene har nå lagt inn et bud for tjenestene til 22-åringen, ifølge Gazzetta dello Sport.
Selger svigersønnen?
Budet skal være på 215 millioner kroner, men Milan ønsker seg mer og har satt en startsum for forhandlingene på drøyt 300 millioner for Pato som venter barn sammen med Barbara Berlusconi, datteren til Milan-eier Silvio Berlusconi.
PSG ansatte nylig den tidligere Milan-treneren Carlo Ancelotti som var Rossoneri-sjef da Pato kom til Milano i 2007 og frem til Ancelottis avgang i 2009.
Ifølge Gazzetta er Milan svært interesserte i å selge og føler budet er et godt utgangspunkt for videre forhandlinger. Ved å selge Pato til PSG minsker man også franskmennenes interesse for Tévez som man kjemper intenst med erkerival Inter for.
En annen tidligere Milan-spiller, Kaká, er også ønsket i den franske hovedstaden. Real Madrid skal ønske seg i overkant av 200 millioner kroner for 29-åringen.
PSG kjøpte Maxwell
Storklubben Barcelona kunngjorde onsdag at venstrebacken Maxwell er solgt til franske Paris Saint-Germain.
Maxwell kom til Barcelona fra Inter i 2009, men har aldri klart å spille seg til fast startplass i konkurranse med Eric Abidal og Adriano.
Ifølge spanske medier får Barcelona rundt 4 millioner euro (30 millioner kroner) for brasilianeren.
Paris Saint-Germain har fått betydelige midler mellom hendene og har handlet stort etter å ha blitt overtatt av qatarske eiere i fjor. Forrige sommer var playmaker Javier Pastore blant spillerne som kostet klubben totalt 700 millioner kroner.
Barcelona sier også i uttalelsen at klubben ikke vil kjøpe spillere i januar, til tross for de alvorlige skadene på David Villa og Ibrahim Affelay.
| Publisert | 11.01.2012 20.26 |
| Oppdatert | 12.01.2012 16.02 |


